Remi Šalkea i Bajera, Augzburg golom u 1. minutu srušio Majnc!

14.06.2020

19:09

Fudbaleri Šalkea remizirali su sa Bajer Leverkuzenom 1:1 u Gelzenkirhenu u meču 31. kola nemačke Bundeslige.

Šalke - Bajer Leverkuzen

Šalke je bio blizu trijumfa, delilo ga je 10ak minuta, ali su "farmaceuti" uspeli da izjednače.

Tragičar je bio Španac Miranda zbog autogola devet minuta pre kraja, nakon što je prethodno Kaliđuri iz penala pogodio za domaćina i to posle VAR-a.

Ipak, ovaj meč ostaće u senci neverovatnog poteza napadača Bajer Leverkuzena Alario.

On je u stilu Luiza Adrijana pokušao na "kvarno" da postigne gol u trenutku kada su njegovi saigrači hteli da vrate loptu golmanu Bajera Hradeckog.

U tom trenutku je prokockao veliku priliku, ali i pored toga dobio je brojne kritike.

Blago rečeno, nefer potez...

Bajer je sada na mestu koje vodi u Ligu šampiona, s bodom više od Borusije Menhengladbah, dok je Šalke deveti.

Za domaći tim zbog povrede nije igrao srpski reprezentativac Matija Nastasić.

Fudbaleri Augzburga su rezultatom 1:0 pobedili Majnc u utakmici 35. kola nemačke Bundeslige.

Gol je postigao Florijan Niderlehner, koji se odlično snašao i pobegao odbrani Majnca i lagano postigao gol za vođstvo.

Majnc je do kraja bio opasan, trudio se na sve načine da postigne gol, ali i pored 17 upućenih šuteva to nisu uspeli i njihova borba za opstanak se nastavlja, samo su u povlašćenijoj poziciji od Fortune i Verdera.