"Zmajevi" rutinski na Banjici, remi Proletera i Javora!

12.06.2020

20:18

Fudbaleri Voždovca slavili su na Banjici protiv Rada, u meču 29. kola Superlige Srbije 0:2, dok su Proleter i Javor remizirali 2:2.

Rad - Voždovac

Rad je bio ravnopravan sa Voždovcem u prvom poluvremenu, možda je čak bio i za nijansu bolji, ali na startu drugog dela igre sve se promenilo.

Trifunović je već u 50. minutu zaradio drugi žuti karton i isključenje, zbog čega je Rad ostao sa desetoricom na terenu.

Voždovac je to iskoristio i već u 59. minutu poveo preko Stefana Hajdina.

Tačku na meč je stavio je Stoisavljević, pogotkom u 79. minutu, na asistenciju Stuparevića.

Fudbaleri Proletera i Javora odigrali su 2:2 u prvoj utakmici 29. kola Linglong Superlige Srbije.

Bliži osvajanju tri boda bio je Javor tako što je dva puta vodio, ali je domaćin uspeo 20 minuta do kraja da dođe do remija.

Gol vredan remija postigao je Milan Milosavljev.

Javor je dva puta ima prednost preko Filipa Pavišića i Nikole Petkovića, kome je to bio 15. gol u sezoni, ali se novosadski tim "izvukao" i uz pomoć Dušana Jokovića.

Proleter je sada 10. na tabeli sa 30 bodova, dok je Javor ostao 13. sa pet manje.