(VIDEO) Minimalac Vojvodine na Banovom brdu: Lalatovićeva "stara dama" bolja od Čuke za finale Kupa Srbije!

10.06.2020

16:58 >> 17:03

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u finale Kupa Srbije pošto su na Banovom brbu bili bolji od Čukaričkog sa minimalnih 1:0.

Detalj sa utakmice Čukarički - Vojvodina

Vojvodina je od starta imala inicijativu, ali je pretio i Čukarički.

Prvo posle kornera, potom i nakon lepe akcije Birmančevića, Kajevića i Vidosavljevića.

Čukarički je preuzeo inicijativu sredinom prvog poluvremena i imao je dve dobre šanse.

Prvu u 21. minutu nakon centaršuta Vidosavljevića, tada je Rockov odbranio, a potom četiri minuta kasnije kada je Birmančević pronašao Tedića koji je šutirao pored gola.

I onda gol za Vojvodinu, igrao se 31. minut.

Nikola Drinčić je pronašao Čovića, ovaj je glavom uspeo da savlada golmana Čukaričkog.

Čukarički je bio nešto agilniji rival u nastavku, ali to nije bilo dovoljno za plasman u finale i novi preokret nakon onog protiv Radničkog.

Nisu čak imali ni konkretne prilike, Vojvodina je dobro zatvorila svoj gol, a mogla je i do drugog gola u 85. minutu kada je Zukić pogodio prečku.

Bilo je to sve, Čukarički ima za čim da žali, Vojvodina čeka pobednika "večitog" derbija u finalu.