Humska progutala i "Dekijevu Zvezdu": Nathov pogodak za pobedu Partizana u "večitom" derbiju i plasman u finale Kupa Srbije!

10.06.2020

16:48 >> 20:24

Fudbaleri Partizana pobedili su Crvenu zvezdu sa minimalnih 1:0 u jubilarnom 200. "večitom" derbiju i tako se plasirali u finale Kupa Srbije.

Slavlje igrača Partizana posle plasmana u finale Kupa

Prva prava prilika bila je u 19. minutu utakmice, Sadik je iz veoma teške situacije prvo nasamario Gobeljića, a potom je šutirao. Borjan na mestu.

Borjan je posle kornera isčupao loptu iz rašlji, Natho je gađao gol, bilo je veoma blizu, mogao je da se proslavi. Nakon sledećeg kornera Rodić je fenomenalno blokirao Miletića.

Zvezda praktično i nije pretila, rekli bismo da je za to najveći krivac Strahinja Pavlović koji je nekoliko puta zaustavio Boaćija i Bena svojom snagom i brzinom, dokazao je još jednom da se radi o vrhunskom potencijalu.

Gobeljić je bio izuzetno nervozan na današnjem derbiju, bilo je i velikih čarki sa Zdjelarom, nakon čega su se strasti smirile zahvaljujući svima koji su bili u blizini, uključujući i Dejana Stankovića. Obojica su dobili po karton.

Asano je demonstrirao svoju brzinu u nekoliko navrata, ali je Sadikovo loše postavljanje koštalo Partizan dobrih prilika u prvom poluvremenu.

Najbolja šansa za Zvezdu pred sam kraj poluvremena, Vukanović je stigao do lopte pre Stojkovića, golman Partizana je napravio faul na 17 metara od gola, ispostavilo se da je dobro učinio jer bi bilo problema, ovako je Ivanić samo pogodio živi zid.

Nakon novog slobodnog udarca Ben pogađa stativu, Vukanović je na žalost navijača Crvene zvezde bio u ofsajdu, pa gol koji je postigao se ne računa.

Poništen mu je pogodak... Aleksa Vukanović

Imao je i Boaći jedan udarac na samom kraju utakmice, ali bez promene rezultata i problema za Stojkovića.

Jedna solidna akcija Crvene zvezde početkom drugog poluvremena kada je Borjan pronašao Boaćija, lopta je stigla do Ivanića koji je prilično slabo šutirao.

Partizan potom preuzima inicijativu, prvo je Sadik imao udarac koji je odbranio Borjan, a par minuta kasnije udarac i Asana koji je ponovo odbranio čuvar mreže Crvene zvezde.

Mirisao je gol Partizana koji se i desio u 58. minutu.

Umar Sadik je promešao odbranu Crvene zvezde, posebno je stradala kičma Miloša Degeneka, lopta je nekako traljavo stigla do Natha koji šutira i pogađa, uz dosta sreće!

Partizan daleko bolji tim u narednim minutima, Suma je ušao i pravio probleme Zvezdinoj odbrani, ali je često i preterivao u svojim igrarijama. Na drugoj strani je Strahinja Pavlović bio nenadmašan.

Sejduba Suma je imao kolosalnu šansu da donese crno-belima i dva gola prednosti nakon odlične akcije Filipa Stevanovića, a na drugoj strani pauza zbog povrede Vladimira Stojkovića koji je naleteo na Milunovića i nezgodno pao.

Stojković je bio prilično nervozan čitav meč, pa i kada je napustao teren je pretio igračima Crvene zvezde.

Kartoni su se ređali kao na traci, igrali su i jedni i drugi veoma oštro, a vreme je polako odmicalo i bilo ga je sve manje za ekipu iz Ljutice Bogdana.

Zbog toga su postali i veoma agresivni, pa nismo mnogo fudbala gledali pri samom kraju utakmice.

Postajalo je sve jasnije da od duple krune Crvene zvezde ni ove godine neće biti ništa, Partizan je jurišao apsolutno zasluženo ka novom finalu Kupa Srbije.

Finale Kupa Srbije igra se 24. juna, ali još uvek nije poznato nakom stadionu će se sastati Vojvodina i Partizan

Nije Zvezdi pomoglo ni devet minuta nadoknade, kao ni nadoknada nadoknade od još tri minuta.

Utakmicu ste mogli da pratite iz minuta u minut na našem lajv blogu

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 1:0

II POLUVREME:

Kraj u Humskoj, Partizan je savladao Crvenu zvezdu i plasirao se u finale Kupa Srbije gde ga čeka Vojvodina

90+10.minut - Imala je Crvena zvezda poslednji korner na utakmici, ali je Željko Gavrić loše izveo prekid i lopta je ponovo završila u rukama Nemanje Stevanovića

90+6.minut - Takuma Asano je pokušao da reši sve, ali je izblokiran

90+4.minut - Loš centaršut Radulovića, lopta u rukama Nemanje Stevanovića

Nadoknada vremena 9 minuta

El Fardu Ben i Novak Simović

90.minut - Zajednički start Nemanje Miletića i Bojana Ostojića, deluje da je desni bek povredio svog saigrača iskusnog štopera koji se drži za koleno

88.minut - Još jedan žuti karton, sada je Ben upisan posle faula nad Sejdubom Sumom

85.minut - Sejduba Suma dobija žuti karton posle starta nad Brankom Jovičićem

83.minut - Branko Jovičić je zamenio Njegoša Petrovića

79.minut - Zbog povrede Vladimir Stojković napušta igru, na golu Partizana sada Nemanja Stevanović

Vladimir Stojković

76.minut - Mirko Ivanić napušta igru, na terenu je mladi Andrija Radulović koji je na prethodnoj utakmici na debiju postigao gol iz penala

75.minut - Skok duel Nemanje Milunovića i Vladimira Stojkovića, oba igrača na zemlji, kapiten Partizana je izgleda istegao butni mišić

72.minut - Nova izmena u Partizanu, Lazar Marković ustupa mesto Filipu Stevanoviću

71.minut - Centaršut Bena iz kornera, ali je Nemanja Milunović glavom šutirao daleko pored gola

67.minut - Žuti karton za Takumu Asana, sprečio je kontru crveno-belih, a takođe i prva izmena u redovima crno-belih.  Sejduba Suma je zamenio Bibrasa Natha

66.minut - Još jednom na mukama Milan Borjan posle šuta Umara Sadika, korner za Partizan

65.minut - Tomane i Željko Gavrić menjaju Dušana Jovančića i Ričmonda Boaćija

Na stadionu se nalazi 15.803 gledalaca

61.minut - Usledila je kontra Zvezde, ali loš pas Boaćija ka Vukanoviću, usput je i Miletić lepo uklizao. Posle kornera šut Njegoša Petrovića, ipak siguran na golu Partizana kapiten Vladimir Stojković

58.minut - GOOOOOOOL! Partizan - Crvena zvezda 1:0! Natho! Kakva majstorija Umara Sadika! Jednim potezom izbacio je Degeneka iz igre, onda lepo poslužio Natha, ovaj gađao i - pogodio! Nije uspeo da spreči gol Njegoš Petrović, nije ni Milan Rodrić, kome je lopta prošla kroz noge i završila u mreži...

54.minut - Još jednom je Takuma Asano šutirao u Borjana, situacija ista kao u prvom poluvremenu

52.minut - Šutirao je Umar Sadik, ali brani Milan Borjan. Posle kornera nema opasnosti po gol gostiju

48.minut - Ben za Vukanovića, ovaj iz prve do Ivanića, ali šut veziste Zvezde odlazi pored gola Vladimira Stojkovića

46.minut - Počelo drugo poluvreme u polufinalu "večitog" derbija

I POLUVREME:

45+4. minut - Nova šansa za Zvezdu, brani Vladimir Stojković posle šuta Ričmonda Boaćija

45+2.minut - Fenomenalan udarac Bena iz slobodnjaka, ali stativa je spasila Partizan. U nastavku napada, Vukanović je odbijenu loptu sproveo u gol, ipak sviran je ofsajd

45.minut - Mirko Ivanić pravo u živi zid iz slobodnog udarca, ali je Marković igrao rukom i ovo će biti novi prekid za domaćina

Nadoknada vremena četiri minuta

44.minut - Neoprezan je bio Vladimir Stojković, faulirao je Aleksu Vukanovića i dobio žuti karton

40.minut - Posle dugo vremena šut od strane fudbalera Partizana, Takuma Asano pravo u Milana Borjana

36.minut - Klinč prilikom izvođenja auta. U "glavnim ulogama" Marko Gobeljić i Saša Zdjelar. Desni bek Crvene zvezde je povukao vezistu Partizana koji je hteo da izvede aut na brzinu. Oba igrača dobili su žute kartone

34.minut - Zbog bakljade "Grobara" na južnoj tribini utakmica je bila na kratko prekinuta

30.minut - Žuti karton dobija sada Aleksandar Šćekić. Vezista Partizana je faulirao Dušana Jovančića

27.minut - Oštar start Miloša Degeneka nad Umarom Sadikom, žuti karton mu pokazuje Novak Simović

Predsednici "večitih" rivala - Milorad Vučelić i Svetozar Mijailović

25.minut - Šesti korner za Partizan, ovoga puta Nathov centaršut bez opasnosti po Borjana

21.minut - Sudar Nemanje Milunovića i Umara Sadika, oba igrača su na zemlji, ipak je sve okej sa obojicom

19.minut - Još jedan šut Umara Sadika, brani Borjan i uslediće još jedan korner, sada za crno-bele. Natho je zamalo postigao gol iz kornera, intervencija kapitena crveno-belih i još jedan udarac iz ugla

17.minut - Pavlović ponovo lepo interveniše, ovoga puta ispred Bena, biće korner za goste. Pogođen je Mirko Ivanić nepoznatim predmetom u glavu, ali je uspeo da izvede prekid koji nije bio opasan za gol Partizana

13.minut - Duel Pavlovića i Boaćija, lako je mladi štoper izgurao napadača iz Gane

Predsednik FSS Slaviša Kokeza i generalni direktor Crvene zvezde Zvezdan Terzić

9.minut - Prvi žuti karton na utakmici, Novak Simović ga je pokazao Milanu Rodiću

8.minut - Pokušao je Takuma Asano po strani, ali je Marko Gobeljić hirurški preciznim startom osigurao svoj tim

6.minut - Udarac Umara Sadika, ali visoko preko gola Milana Borjana

3.minut - Prva opasnost pred golom Vladimira Stojkovića, ali bio je dobar u duelu Strahinja Pavlović i lako je oduzeo loptu Vukanoviću

1.minut - Utakmica je počela! Šutirao je Lazar Marković, ali je izblokiran, prvi korner za Partizan. Bez problema za Milana Borjana