Ludnica u Nišu: Sedam golova na Čairu i pobeda Radničkog protiv Rada!

07.06.2020

15:04

Fudbaleri Radničkog u Nišu savladali su Rad sa 4:3 u okviru 28.kola Linglong Superlige Srbije.

Radost fudbalera Radničkog iz Niša

Utakmica na Čairu je obilovala golovima, a gosti su dva puta ispuštali prednost, što su "meraklije" iskoristile, pre svega zahvaljujući Nikoli Čumiću.

Duel nije imao rezultatski značaj, stoga ne treba da čudi nešto opuštenija i ofanzivnija igra oba rivala.

Nakon prve velike prilike za Rad u 8. minutu i šuta Zogovića, samo tri minuta kasnije njima vođstvo donosi Veljko Trifunović, posle centaršuta Miloševića.

Već u 20. Andrija Kaluđerović duplira prednost, nakon smušene reakcije odbrane, ali i golmana domaćih.

Nagoveštaj spektakla dogodio se u 28. minutu, kada je Nikola Čumić iskoristio grešku Dobrijevića.

Još jedna odlična partija Nikole Čumića (sa loptom)

Radnički je do izjednačenja stigao već u 30, kada je Mihajlović, nakon kombinacije sa Čumićem, pogodio mrežu Markovića i sa tim rezultatom se otišlo na pauzu.

Poput prvog, i drugo poluvreme je krenulo golovima.

U 51. minutu strelac je ponovo Kaluđerović, koji je iskoristio odbitak nakon šuta Trifunovića.

U narednih 10 minuta obe ekipe su propustile po jednu veliku šansu, da bi novo izjednačenje domaćima doneo Stefan Mitrović u 55. minutu.

Detalj sa utakmice Radnički - Rad u Nišu

Ritam utakmice je u nastavku pao, a u 77. minutu Rad je ostao sa desetoricom na terenu, pošto je Nemanja Petrović zaradio drugi žuti karton.

Brojčanu prednost domaći koriste u završnici i pogotkom Nikole Čumića u 86. minutu stižu do tri boda.

U sledeće kolu Radnički gostuje Radniku u Surdulici, a Rad dočekuje Voždovac.