Partizanova loša uvertira pred večiti derbi: Spartak posle preokreta slavio u Subotici protiv crno-belih!

06.06.2020

14:49 >> 16:26

Fudbaleri Spartaka savladali su Partizan sa 3:2 u Subotici posle preokreta u okviru 28. kola Linglong Superlige Srbije.

Slavlje fudbalera subotičkog Spartaka

Partizan je poveo u 12. minutu prelepim golom Filipa Stevanovića iz slobodnog udarca sa oko 25 metara.

Domaći su izjednačili na isteku prvih pola sata igre preko Nemanje Nikolića, koji je iskoristio grešku Zdjelara na sredini terena i uz malo sreće savladao Stojkovića, s obzirom da je Ostojić zakačio loptu i promenio joj pravac.

Novo vođstvo Partizanu ponovo je doneo Filip Stevanović, ovoga puta u 43. minutu posle odlične saradnje sa Umarom Sadikom - 1:2.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, koje je donelo potpuni preokret.

Šormaz je u 53. minutu bio u sjajnoj prilici posle majstorske asistencije Nemanje Nikolića, pobegao je Pavloviću, ali iskosa sa desne strane šutrirao je pored desne stative Stojkovićevog gola.

Nova prilika, stopostotna za Vidakovića posle dodavanja Marčića, ali Stojković je sjajno intervenisao i izbio loptu u korner.

Baš posle tog kornera, Nemanja Nikolić postiže svoj drugi gol i donosi novo izjednačenje domaćima - 2:2.

Par minuta kasnije, sjajna šansa za Sumu, bio je potpuno sam posle dodavanja Lakčevića, ali njegov udarac odbranio je golman Spartaka.

Kazna za ove promašaje usledila je u 69. minutu, kada se Denković poigravao sa Partizanovom odbranom u kaznenom prostoru gostiju i onda preciznim udarcem zapečatio sudbinu Partizana u ovom meču - 3:2 za Spartak.