Frajburg udaljio Menš od Lige šampiona!

05.06.2020

21:39

Fudbaleri Frajburga napravili su iznenađenje na otvaranju 30. kola Bundeslige. Oni su na svom stadionu savladali favorizvoanu Borusiju iz Menhengladbaha sa 1:0.

Slavlje fudbalera Frajburga

Iako su gosti imali inicijativu u većem delu meča, izabranici Kristijana Štrajha uspeli su da slave golom Nilsa Petersena u 58. minutu.

Interesantno je da je strelac jedinog gola na terenu proveo svega 60 sekundi pre nego što je doneo trijumf Frajburgu.

Prvu veliku šansu imao je Đanluka Valdšmit, koji je iz izgledne pozicije vrlo loše šutirao ka golu Zomera.

Potom je Borusija kontrolisala tok meča i nizala šanse.

Redom su ih promašivali Alesan Plea, Rami Bensebaini i Florijan Nojhaus, koji je posle fantastičnog dodavanja Larsa Štindla poslao loptu preko prečke.

Svojevrsna kazna stigla je u 58. minutu. Posle dugog centaršuta iz slobodnog udarca Nils Petersen je ostao usamljen i odličnim trzajem glavom je poslao loptu iza leđa Zomera.

I ceo tok susreta se okrenuo. Pogotovo deset minuta kasnije kada se desio prelomni momenat.

Alesan Plea je nagazio protivničkog igrača i zaradio drugi žuti karton.

Ispostavilo se da sa igračem manje Menhengladbah nije mogao da parira domaćinu.

Ostalo je 1:0, pa je Frajburg skočio na osmu poziciju sa 41 bodom, dok je Borusija ostala na četvrtom mestu sa 56.