Silađi nastavio da rešeta, TSC srušio Proleter

05.06.2020

18:52

U prvoj utakmici 28. kola Linglong Superlige Srbije TSC je u gostima bio bolji od Proletera iz Slane Bare rezultatom 3:1 (1:0).

Fudbaleri TSC-a

Ponovo je strelac bio Vladimir Silađi koji je zadržao prvo mesto na listi strelaca sa 16 postignutih pogodaka. Iza njega je odmah Nenad Lukić, koji je u meču protiv Proletera i doveo TSC u vođstvo.

U 6. minutu je bio siguran izvođač jedanaesterca koji je skrivio defanzivac domaćih Aleksandar Andrejević.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo pogodaka, a posle devet minuta igre u nastavku Proleter je izjednačio.

Branislav Jovanović je doneo egal u utakmicu. Ali, već u 66. minutu Vladimir Silađi je doneo novo vođstvo TSC-u. Tu je meč bio prelomljen, a u 84. je trijumf gostiju potvrdio Đuro Zec, najbolji fudbaler prethodne runde u Superligi.