Partizan preživeo ludnicu u Surdulici: Dva gola Takume Asana za plasman crno-belih u polufinale Kupa Srbije!

03.06.2020

15:00 >> 17:49

Fudbaleri Partizana pobedili su Radnik u Surdulici sa 2:1 i tako se plasirali u polufinale Kupa Srbije. Ovu utakmicu obeležio je prekid u prvom poluvremenu koji su izazvali navijača Partizana sa jednim spornim transparentom. Na kraju je sudija Srđan Jovanović odredio nadoknadu vremena od 18 minuta, pa su tako fudbaleri obe ekipe bili na terenu 63 minuta samo u prvom poluvremenu!

Heroj Partizana u Surdulici: Takuma Asano sa dva gola srušio Radnik

Prekid je usledio već u drugom minutu meča kada su navijači Partizana istakli transparent koji je bio i pre nekoliko dana u Humskoj na utakmici protiv Lučana, s tim što je tada skinut bez problema jer nije bilo publike.

Sada druga priča, sudija Jovanović je prekinuo utakmicu jer navijači nisu želeli da uklone transparent, a uslov je bio da uđu svi navijači crno-belih na tribinu.

Sporni transparent navijača Partizana u Surdulici

Igrači su poslati u svlačionicu, a u 22. minutu je utakmica nastavljena.

Partizan je bio daleko bolji rival, a prva prava šansa je usledila u 38. minutu kada je Natho bio u šansi, ali je njegov udarac odbranio golman domaćih.
Umar Sadik u borbi sa odbranom Radnika

Isti igrač je imao možda i bolju šansu dva minuta kasnije kada je šutirao veoma loše.

U prvom minutu nadoknade Partizan je poveo sa 0:1, Natho je poslao sjajnu loptu Asano, a Japanac bez problema pogodio.
Radnik je mogao do izjednačenja, Danoski je uspeo da primi loptu, fintirao Miletića i poslao loptu preko gola.

Partizan je stigao do drugog gola već u 15. minutu nadoknade prvog poluvremena. Tada je Asano ponovo pogodio, ali iz drugog pokušaja i uz pomoć defanzivca domaćih.

Ipak, Radnik uspeva da smanji rezultat do kraja poluvremena i to u 17. minutu nadoknade, strelac je bio Bogdan Stamenković.

Nikola Vasiljević (inače Zvezdin golman na pozajmici) je briljirao u drugom poluvremenu, odbranio je udarac Sadika, a onda i Asana koji se i pored dva gola propisno ispromašivao danas.

Lazar Marković

Ipak, možemo ga nazvati junakom meča jer je zadavao glavobolje protivniku, i na kraju poslao crno-bele u polufinale Kupa Srbije.

Utakmicu ste mogli da pratite uživo na našem sajtu

RADNIK SURDULICA - PARTIZAN 1:2

II POLUVREME:

90+3. minut - Kraj utakmice u Surdulici, Partizan je pobedio Radnik i plasirao se u polufinale Kupa Srbije!

* Nadoknada vremena u drugom poluvremenu je tri minuta

90.minut - Korner za domaćina, ali nije bilo opasnosti po gol Partizana

88.minut - Posle prodora izborio se za korner Lazar Pavlović koji je i izveo ovaj prekid. Pokušao je Nemanja Miletić, ali lopta ide pored gola

85.minut - Korner je izveo Lazar Pavlović, Uroš Vitas šutira glavom, ali je loptu sa gol linije skinuo Vuk Mitošević

82.minut - Prve izmene u Partizanu, Bibras Natho ustupa mesto Lazaru Pavloviću, dok je Bojan Matić zamenio Umara Sadika

78.minut - Lepo je prošao po strani Lazar Marković, poslao je loptu Umaru Sadiku, ali Nigerijac nije uspeo ni da šutne jer je spetljao pred golom domaćina

73.minut - Druga izmena u redovima domaćina, Boban Georgiev menja Predraga Đorđevića

Bibras Natho

72.minut - Žuti karton dobija desni bek Partizana Nemanja Miletić

69.minut - Dve velike prilike za crno-bele i nema gola! Prvo Takuma Asano posle situacije jedan na jedan sa Vasiljevićem, a potom drugu šansu nije iskoristio Lazar Marković

67.minut - Korner za Partizan izveo je Natho, udarac Asana i još jedan korner za crno-bele. Još jedan centaršut Natha i pokušaj Strahinje Pavlovića, ali ponovo je na vreme intervenisao Vasiljević

62.minut - Dva kornera za Partizan zaredom. Drugi je bio opasniji jer je Strahinja Pavlović šutirao glavom pored gola Nikole Vasiljevića

59.minut - Zamalo da Asano dođe do het-trika, ali Vasiljević je nastavio da briljira na golu Radnika

Saša Zdjelar

56.minut - Udarac Sloboda Uroševića preko gola Radnika, nema promene rezultata u Surdulici

54.minut - Centaršut Markovića, ali nikoga nije bilo od njegovih saigrača pred golom Nikol Vasiljevića

50.minut - Ozbiljni pokušaji Radnika, centaršut Đorđevića, zatim je usledio i šut Makarića, ali je Vladimir Stojković sačuvao mrežu svoje ekipe

47.minut - Pas Asana do Natha, lepo je gađao vezista, ali brani Vasiljević za još jedan korner za crno-bele. Posle udarca iz ugla pokušao je Umar Sadik, ali šutirao je preko gola

46.minut - Počelo je drugo poluvreme u Surdulici u okviru trećeg meča četvrtfinala Kupa Srbije

I POLUVREME:

Posle 63 minuta igre, kraj prvog poluvremena u Surdulici

45+16.minut - GOOOOOOOOOOOL! Radnik Surdulica - Partizan 1:2! Bogdan Stamenković!

Samo minut kasnije, domaćin dolazi do prvog pogotka i brzo smanjuje prednost gostiju. Zoran Danoski je šutirao, Vladimir Stojković odbranio, ali je odbitak lepo sačekao Bogdan Stamenković i poslao loptu u gol

Pogled na ložu Gradskog stadiona u Surdulici

45+15.minut - GOOOOOOOL! Radnik Surdulica - Partizan 0:2! Takuma Asano!

Takuma Asano je iz drugog pokušaja uspeo da savlada Nikolu Vasiljevića. Golman Radnika mu je prvo odbranio šut, a potom je Japanac natrčao na loptu i pogodio

45+11.minut - Velika borba na sredini terena, faul Šćekića kojim je zaustavio potencijalnu kontru

45+8.minut - Odlična prilika za Radnik, ali Danoski šutira preko gola

45+4.minut - Samo dva minuta nakon gola, Partizan je imao još jednu šansu, ali je Natho pogodio prečku

45+2.minut - GOOOOOOOOL! Radnik Surdulica - Partizan 0:1! Takuma Asano! Nakon odlične akcije Takuma Asano pogađa mrežu domaćih i dovodi Partizan u vođstvo!

Nadoknada vremena u Surdulici je 18 minuta

44.minut - Drugi korner za goste, ipak nema nove šanse za goste i promene rezultata

42.minut - Domaćin je takođe imao prvi korner, ali nije bilo opasnosti po gol Partizana

40.minut - Još jedan šut Natha i ponovo je siguran na golu Nikola Vasiljević

38.minut - Natho šutira sa ivice šesnesterca, golman Vasiljević brani i uslediće prvi korner na meču

Savo Milošević

37.minut - Ne može da nastavi fudbaler domaćina Pavlov, na terenu je umesto njega Bogdan Stamenković

34.minut - Bio je u napadu Radnik, ali na kraju samo prekršaj nad Slobodanom Uroševićem

30.minut - Velika gužva u šesnestercu Radnika, pao je Umar Sadik, ali ništa od penala za goste

27.minut - Pokušali su Lazar Marković i Umar Sadik zajedničkim snagama, ali se domaćin odbranio

24.minut - Utakmica u Surdulici je nastavljena!

15.minut - Još jedna odluka sudije Jovanovića, oba tima odlaze u svlačionicu!

13.minut - Ekipe su se povukle sa terena posle odluke sudije Srđana Jovanovića

9.minut - Sudija Jovanović JOŠ JEDNOM prekida igru zbog spornog transparenta navijača Partizana

7.minut - Uroš Vitas je bio u šansi, štoper Partizana je šutirao preko gola domaćina

4.minut - Sudija Jovanović prekida igru zbog spornog transparenta navijača Partizana

1.minut - Utakmica u Surdulici je počela!

17.20

Ekipa sa juga Srbije je do ove faze takmičenja stigla pobedama nad Trajalom (3:2) u Kruševcu i OFK Beogradom (1:2) na Karaburmi

Sa druge strane, crno-beli su na startu bili bolji od Vodojaže u Grošnici sa 6:0, a u narednoj rundi i od subotičkog Spartaka sa 4:0

Čukarički je na Banovom brdu savladao Radnički iz Niša sa 3:2 i tako postao drugi polufinalista Kupa Srbije

17.10 - Glavni sudija ove utakmice je jedan od najboljih srpskih arbitara Srđan Jovanović