Zvezda nije blistala, ali je zasluženo slomila Inđiju za plasman u polufinale Kupa Srbije!

02.06.2020

14:34 >> 16:55

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Inđiju sa 2:1 u prvom meču 1/4 finala Kupa Srbije.

Slavlje fudbalera Zvezde

Crvena zvezda je u prolećnom delu sezone odigrala 1:1 sa Inđijom u Superligi, ali je danas uspela da slavi.

U prvom poluvremenu blistali su Mirko Ivanić i El Fardu Ben.

Zvezda je od početka utakmice pravila pritisak, ali nije stvarala prave prilike.

Pokušao je Ben sa desetak metara i to je bila najbolja šansa, ali je lopta otišla tik pored leve stative.

Inđija je čekala priliku iz kontre i imala je nekoliko udaraca na gol, uglavnom preko Brane Ilića.

Čermelj je imao najbolju šansu kada je glavom šutirao iz peterca, ali je Borjan fantastično odbranio.

I onda je usledio blickrig Zvezde.

Mirko Ivanić

Centrirao je Ben sa desne strane, a na drugoj stativi našao se Mirko Ivanić i glavom zakucao loptu u mrežu za vođstvo Zvezde u 35. minutu.

Nepuna tri minuta kasnije, uloge su zamenjene.

Centrirao je Ivanić sa leve strane, a Ben je glavom reagovao ispred golmana Prekovića i duplirao prednost Zvezde u 38. minutu.

Zvezda je kontrolisala igru i u drugom poluvremenu.

Propustio je Pavkov jednu izglednu šansu, a Vukanović je posle dodavanja Bena iz slobodnog udarca pogodio stativu u 65. minutu.

U 77. minutu Ivaniću je poništen gol zbog ofsajda.

Jovanović je zakuvao situaciju u 87. minutu, pošto je sjajnim udarcem glavom smanjio prednost Crvene zvezde.

Rastrčali su se igrači Inđije, ali je Zvezda odbranila sve napade i zadržala prednost.

Tomane je u 92. mogao da reši meč, ali je pogodio stativu iz izgledne pozicije.

Crveno-beli su se na kraju posle drame plasirali u polufinale Kupa Srbije.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

INĐIJA - CRVENA ZVEZDA 1:2 (0:2)

II POLUVREME

93. minut - Kraj utakmice. Zvezda je pobedom od 2:1 prošla u polufinale Kupa Srbije.

92. minut - Lep napad Zvezde, Ben je uposlio Tomanea, a Portugalac je pogodio stativu.

91. minut - Tri minuta nadoknade igraće se u Inđiji.

90. minut - Veliki promašaj Gavrića, mogao je mladi fudbaler Zvezde da reši sve dileme.

88. minut - Žuti karton dobija Bosančić.

86. minut - GOOOOL - Inđija smanjuje na 2:1. Dimitrov je sjajno uposlio Jovanovića, Borjan je nemoćan.

78. minut - Milunović je izblokirao pokušaj Ilića.

77. minut - Poništen gol Ivanića zbog ofsajda, sumnjiva situacija.

74. minut - Igrači i jednog i drugog tima kao da jedva čekaju kraj meča.

69. minut - Jovičić menja Vukanovića.

68. minut - Spoljni deo mreže pogađa Jovančić.

64. minut - Stativa Vukanovića. Najbolja šansa u nastavku.

63. minut - Dosadno drugo poluvreme. Bez velikog tempa.

55. minut - Odlično je prošao Vukanović i dodao do Pavkova, koji je loše primio loptu, pa je dobra šansa otišla u nepovrat.

48. minut - Nekontrolisan udarac Kurtića.

46. minut - Krenulo je drugo poluvreme, odmah na startu pokušao je Vukanović.

I POLUVREME

45. minut - Poluvreme u Inđiji. Zvezda vodi sa 2:0 golovima Ivanića i Bena.

42. minut - Koškanja na terenu, žuti karton za Pavkova i Vidića.

41. minut - Lep udarac Petrovića iz velike daljine, lopta završava preko gola Inđije.

38. minut - GOOOOL - Zvezda vodi sa 2:0. Ivanić je uzvratio asistenciju Benu koji je bio najviši u kaznenom prostoru Inđije i jači u duelu od golmana Prekovića.

35. minut - GOOOOL - Zvezda vodi sa 1:0. Ben je centrirao, a sjajno se snašao Mirko Ivanić koji je uspeo da nadmudri Prekovića.

32. minut - Loš udarac fudbalera Zvezde. Bez opasnosti za Prekovića.

29. minut - Prva velika prilika za Zvezdu. Ben je lepo prošao i šutirao slabijom desnom nogom tik pored stative Prekovićevog gola.

28. minut - Još jedan pokušaj Čermelja iz slobodnog udaraca. Lopta je otišla pored Borjanovog gola.

24. minut - Lepo je Degeneka promešao Brana Ilić. Ipak, bivši fudbaler Zvezde uputio je preslab udarac ka Borjanovom golu, pa je kanadski čuvar mreže još jednom intervenisao.

23. minut - Žuti karton dobija Krasić. Drugi fudbaler Inđije koji ima javnu opomenu.

22. minut - Stopostotna šansa za Inđiju. Čermelj je posle kornera glavom šutirao iz velike blizine, međutim Borjan je sjajno intervenisao i spasao Zvezdu.

16. minut - Probao je Ben iz slobodnjaka, ali je pogodio živi zid, u nastavku akcije Preković lagano interveniše.

15. minut - Žuti karton za Jovanovića, Zvezda ima opasan slobodan udarac.

14. minut - Na drugoj strani preti Banjac, ali Borjan lako brani njegov šut.

13. minut - Lepa akcija Zvezde posle kornera. Ben je centrirao do Rodića koji je uhvatio volej sa ivice šesnaesterca, ali je udarac bio dosta neprecizan.

11. minut - Čermelj je šutirao iz slobodnog udarca, ali je lopta završila preko gola Borjanovog gola.

9. minut - Nekontrolisani pokušaj Degeneka.

7. minut - Zvezda kontroliše dešavanja na terenu, ali nije uspela da stvori nijednu izgledniju priliku za gol.

2. minut - Prvi pokušaj Zvezde, šutirao je Ivanić, ali slabo i pravo u golmana Prekovića.

1. minut - Krenuo je meč u Inđiji.

16:55 - Na tribinama se očekuje 800 navijača, koliko je maksimalno dozvoljeno.

16:40 - Igrači Crvene zvezde kasnili su na meč i stigli su u 16:30. Možda će biti i pomeren početak meča.

16:30 - Sastavi timova:

Inđija: Preković – Cucin, Mihajlov, Jovanović, Čermelj – Purtić, Krasić – Bastajić, Banjac, Ilić – Vidić.

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljić, Rodić, Milunović, Degenek – Petrović, Jovančić, Ivanić, Ben – Vukanović, Pavkov.