Verner cepao mreže, Lajpcig izmasakrirao Majnc po drugi put u sezoni!

24.05.2020

15:46

Fudbaleri Lajcpiga pregazili su na gostovanju Majnc sa 5:0 u okviru 27. kola Bundeslige.

Timo Verner

Izabranici Julijana Nagelsmana su i drugi put u sezoni ubedljivo savladali tim Akima Bajerlorcera. Lajpcig je u jesenjem delu Majnc tukao sa ogromnih 8:0.

I ovoga puta najbolji igrač na terenu je bio sjajni Timo Verner, koji je postigao het-trik. Upravo je on doneo vođstvo svojoj ekipi, kada je na asistenciju Lajmera po prvi put na meču savladao Milera.

Samo desetak minuta kasnije, prednost gostiju je duplirao Jusuf Polsen, dodavanje Sabicera. Njih dvojica su učestvovali i u akciji kod trećeg gola, samo je situacija bila obrnuta.

Ovoga puta Austrijanac je bio strelac, a Danac asistent. Lajcpig je i u drugom delu utakmice nastavio da melje protivnika. Već u 48. minutu Verner postiže novi gol. Najtraženiji napadač Evrope je do het-trika stigao u 75. minutu, kada je ujedno postavio i konačnih 5:0.

Bikovi će u narednom kolu igrati protiv Herte, dok će se Majnc sastati sa Unionom iz Berlina.