(VIDEO) Šalke nastavio lošu seriju

24.05.2020

14:26

Današnji program 27. kola Bundeslige otvoren je utakmicom između Šalkea i Augsburga.

Bundes liga

Poslednji put Šalke je slavio još u januaru protiv Borusije M'Gladbah, a niz od devet utakmica bez pobede nisu uspeli da prekinu ni danas kada im je u goste došao Augsburg. Na kraju je bilo 0:3.

Meč je počeo na užasan način po tim iz Gelsenkirhena. U šestom minutu Augsburg je poveo fenomenalnim golom iz slobodnog udarca koji je postigao Eduard Loven, a vođstvo od 1:0 bilo je aktivno sve do samog kraja utakmice.

Augsburg je u 76. minuti uspeo da postigne novi gol. Ovog puta u strelce se upisao Sarenren-Bazi, da bi u sudijskoj nadoknadi konačnih 3:0 postavio Kordova.

Na početku sezone Šalke je delovao kao tim za vrh, ali sad mu je upitan i plasman u Evropsku ligu. Posle ovog poraza drži osmu poziciju u Bundesligi, dok je Augsburg na 12. mestu.