Majnc stigao do velikog boda u Kelnu!

17.05.2020

15:47

Fudbaleri Kelna i Majnca remizirali su rezultatom 2:2 (1:0), u meču 26. kola nemačke Bundeslige.

Fudbaleri Majnca stigli do važnog boda

Sredinom drugog dela igre se činilo da će domaći ostvariti rutinsku pobedu, međutim, izabranici Ahima Bajerlorcera su uspeli da izbegnu poraz.

Keln je ostao 10. na tabeli sa 33 boda, dok Majnc zauzima 15. poziciju sa 27 bodova.

Na uzbuđenje se nije dugo čekalo, pošto je štoper gostiju Musa Nijakate načinio prekršaj u svom šesnaestercu već u 5. minutu.

Posle pregleda VAR-a, sudija Gvido Vinkman jepokazao na belu tačku, a Mark Ut rutinski pogodio donji levi ugao gola Milera za vođstvo svoje ekipe.

Majnc je brzo uzvratio, međutim, Žan-Pol Boetijus je u 13. minutu propustio veliku šansu, kada je iz izgledne pozicije promašio čitav gol.

Gosti su na novu šansu čekali do 29. minuta, kada je Timo Horn fantastično reagovao i sprečio Karima Onisivu da ga savlada.

Drugo poluvreme je počelo sa napadima gostiju, ali su igrači Kelna ponovo bili konkretniji u 53. minutu duplirali prednost.

Sjajan centaršut Drekslera sa desne strane u gol je pretvorio Florijan Kajnc, koji je na drugoj stativi sačekao loptu i glavom je zakucao u protivničku mrežu.

Domaći su samo nekoliko trenutaka kasnije propustili priliku da preko Elijasa Skirija stave tačku na utakmicu.

Kazna je stigla u 61. minutu, kada je Taivo Avoniji iz neposredne blizine samo postavio nogu i smanjio rezultat.

Potpun povratak u meč Majnca obezbedio je Kunde Malong u 72. minutu, nesvakidašnjim solo-prodorom kroz srce odbrane domaćih.

Do kraja susreta obe ekipe su propustile još po nekoliko poluprilika i šansi, pa je meč završen podelom bodova, 2:2.