Druga dimenzija: Banetov Zenit dao 7 komada!

14.03.2020

19:36

Fudbaleri Zenita dočekali su na svom terenu Ural i slavili 7:1.

FK Zenit

Nakon dva remija bez golova nakon nastavka takmičenja u ligi, Zenit je pokazao pravu formu i upisao ubedljivu pobedu.

Za samo 27 minuta prvog poluvremena Zenit je postigao četiri gola - dva gola je postigao Azmun, a po jednom su strelci bili Dzjuba i Malkom.

Azmun je u 61. minutu postigao i svoj treći gol nakon čega su gosti došli do jedinog pogotka na ovom meču i to tako što je sa bele tačke precizan bio Panjukov. Branislav Ivanović skrivio je penal tako što je obema rukama držao rivala u borbi za loptu u kaznenom prostoru.

Do kraja meča Drusi je u 69. povisio na 5:1, a Dzjuba postavio konačan rezultat sa bele tačke.

Uspešan je u subotu bio i moskovski Spartak koji je slavio na gostovanju Orenburgu 3:1 dok je Rubin Kazanj kao gost bio bolji od Arsenala u Tuli minimalnim rezultatom.

Zenit sada na prvom mestu na tabeli ima 50 bodova, devet više uz meč više od Krasnodara, a slede Rostov i Lokomotiva sa po 38 uz takođe utakmicu manje.