(VIDEO) Lajpcigova surova dominacija na krilima kapitena Sabicera, Iličić sa četiri gola srušio Valensiju na praznoj Mestalji!

10.03.2020

19:41 >> 22:02

Fudbaleri Lajpciga i Atalante prvi su učenici četvrtfinala Lige šampiona. Ekipa Julija Nagelsmana izbacila je Totenhem u dvomeču ukupnim rezultatom 4:0, dok su momci trenera Đan Pjera Gasperinija bili bolji od Valensije 8:4 posle dve utakmice.

Dva gola Marsela Sabicera u prvom poluvremenu presudila!

Totenhem se držao tek deset minuta, Murinjovi puleni su imali i par akcija koje su ulivale nadu navijačima "pevaca", ali je sve to potopio Sabicer sjajnim golom sa dvadesetak metara u 10. minutu meča.

Devet minuta posle toga Verner postiže gol na asistenciju Anhelinja, ali gol Nemca je poništen zbog ofsajda. Ipak samo dva minuta kasnije na semaforu stoji 2:0 za domaće!

Orije po ko zna koji put pravi grešku pri proceni pada lopte, Anhelinjo koristi kiks desnog beka i upošljava svog kapitena. Sabicer glavom donosi 2:0!

Do kraja susreta Verner i Šik su imali sjajne prilike, ali Ljoris je bio na mestu. Sa druge strane jedinu vrednu šansu za goste beleži Lo Selso, ali bez promene rezultata.

U nastavku dosta mirniji tempo, delovalo je da su se "pevci" pomirili sa eliminacijom. Verner je ponovo pripretio, ali njegov šut ide iznad gola.

Kod gostiju najagilniji je Dele Ali, reprezentativac Engleske je imao i dobru priliku petnaestak minuta pred kraj meča, međutim Gulaši je na pravom

Ubedljivu pobedu od 3:0 donosi rezervista Forsberg koji nije ni minut proveo na terenu, zamenio je Sabicera i preuzeo pelcer od kapitena.

Sjajan prodor Josipa Iličića u drugom minutu utakmice nagrađen je za njega penalom koji je, naravno, izveo upravo on.

Iličić je doveo Atalantu do gola koji je bio tražen, Atalanta je već tada bila nadomak plasmana u četvrtfinale.

Valensija je krenula svim silama napred, i uspela je u 21. minutu da smanji rezultat.

Gameiro je iskoristio loptu koja je došla do njega nakon nešto slabije intervencije odbrane Atalante, pa je izjednačio rezultat na 1:1, odnosno da smanji ukupni rezultat na 2:5.

Sve je rešeno pred sam kraj prvog poluvremena, Atalanta je stigla do drugog gola na ovom meču što je značilo da je Valensiji bilo potrebno pet golova (a da ne primi niti jedan) do kraja utakmice.

Penal je dosuđen nakon igranja rukom, sjajni Iličić je ponovo smestio loptu na belu tačku, ali i iza golmana domaćih za velikih 1:2.

Sve što je mogla Valensija jeste da odigra jako u ovom meču, bitan im je i koeficijent, pa su izjednačili u 51. minutu utakmice. Strelac je bio Kevin Gameiro.

U 67. minutu tračak nade se pojavio za Valensiju, poveli su sa 3:2, Tores je savladao protivničkog golmana lob udarcem, imali su domaći još 23 minuta i nadoknadu vremena da postignu tri gola.

Njihove nade je ugasio nakon kontre Josip Iličić, potpuno je neverovatno bilo to što je Valensija već u 70. minutu poslala čitav svoj tim napred.

Do kraja utakmice Atalanta uspeva da postigne još jedan gol koji postiže, verovali ili ne, Josip Iličić. Bio je to njegov četvrti gol na ovom meču!

Mečeve ste mogli da pratite uživo na našem sajtu

LAJPCIG - TOTENHEM 3:0

VALENSIJA - ATALANTA 3:4

Kraj utakmica na "Mestalji" i "Red Bul areni"!

Lajpcig i Atalanta su u četvrtfinalu Lige šampiona!

87. minut - GOOOOOOL! Forsberg je zamenio kapitena Sabicera, strelca dva gola, a samo dvadesetak sekudni kasnije se i sam upisao u strelce!

Slavlje fudbalera Atalante

83.minut - GOOOOOL! Josip Iličić postiže svoj četvrti gol na Mestalji i Atalanta ponovo vodi!

80.minut -

76.minut

Dvostruki strelac večeras... Marsel Sabicer

71.minut - GOOOOOOL! Het-trik Josipa Iličića i novo izjednačenje na Mestalji!

Josip Iličić

68.minut - GOOOOOOL! Vodi Valensija, asistencija kapitena Pareha, pogodak Ferana Toresa

68. minut - Žuti karton dobija Tanganga

Duel Tangange i Vernera

59.minut

55.minut - Teška povreda Mukielea, zamenio ga je Adams

Mukiele u duelu sa Alderverldom

51.minut - GOOOOOOL! Još jednom Kevin Gameiro, ponovo je nerešeno u Španiji

Stadion "Mestalja"

46.minut - Počela su druga poluvremena na "Mestalji" i "Red Bul areni"

Kraj prvog poluvremena na obe utakmice

45.+1.minut - Duvan Zapata ulazi u igru umesto povređenog Martena de Rona

45.minut - Žuti karton dobija vezista Totenhema, Hari Vinks

44.minut - Dajer je odbio loptu do Šika, nezgodan udarac, ali brani ovo Ljoris

43.minut - GOOOOOOL! Još jedan penal za Atalantu i novi pogodak Josipa Iličića

41.minut - Prva prilika za Totenhem u Nemačkoj! Odlično je prošao Lo Selso, šutirao, ali je Gulaši odbranio ovaj udarac

33.minut - Ofanziva Lajpciga ne prestaje, Ugo Ljoris je sada siguran na golu

U Španiji mirna igra, Atalanta ima ubedljivu prednost u dvomeču

21.minut - GOOOOOL! Kevin Gameiro je izjednačio rezultat na Mestalji

21.minut - GOOOOOL! Loša reakcija Orijea, centaršut Anhelinja i drugi pogodak kapitena Sabicera

18.minut - Opravdano poništeni pogodak Tima Vernera zbog ofsajda

10.minut - GOOOOOL! Marsel Sabicer matira Ljorisa sa dvadesetak metara

5.minut - Odličan početak Totenhema, dosta napada sa krila, Nemci u problemu

3.minut - GOOOOOL! Atalanta vodi na praznoj Mestalji, strelac Josip Iličić sa penala!

1.minut - Dueli su počeli!