Leganes okrenuo Viljareal, remi Levantea i Granade!

08.03.2020

20:50

Fudbaleri Leganesa pobedili su na gostovanju Viljareal sa 2:1, u utakmici 27. kola španske lige.

Leganes - Barselona

Viljareal je poveo u petom minutu golom Đerara Morena, i to posle divne akcije koju je započeo i završio centaršutom - Santi Kazorla.

Ipak, pobedu Leganesu doneo je dvostruki strelac Oskar, golovima u 47. minutu i 70. minutu iz penala. Posebno je lep prvi pogodak na startu drugog dela igre, kada je Oskar uhvatio volejčinu i od prečke izjednačio na 1:1.

Leganes je ostvario važnu pobedu u borbi za opstanak, sada ima pet pobeda i pretposlednji je na tabeli sa 23 boda, tri manje od Selte koja je prva iznad crte.

Viljareal je pretrpeo treći uzastopni poraz, ukupno 11. u ligi i zauzima osmo mesto na tabeli sa 38 bodova.

Levante i Granada podelili su bodove u meču 27. kola španske LaLige – 1:1 (1:0).

Potencijalni srpski reprezentativac Nemanja Radoja počeo je utakmicu i teren je napustio u 56. minutu.

Levante je do prednosti došao u 11. minutu.

Morales je dobio dobru loptu u kaznenom prostoru, uspeo je iz okreta da je pošalje na drugu stativu, gde se našao Rodžer i postigao vodeći pogodak.

Golman domaćih Aitor Ernandes Abarisketa imao je tri odbrane u prvom i dve u drugom poluvremenu, pošto je zaustavljao udarce Soldada, Fernandesa i Neve.

Međutim, nije uspeo da ostavi mrežu netaknutom.

Bod Granadi doneo je Maćis u 60. minutu, posle odlične lopte u prostor Fernandeša.