(VIDEO) Šest golova u Diseldorfu: Fortuna vodila 3:0, Herta u drugom poluvremenu stigla do remija!

28.02.2020

22:24

U 24. kolu nemačke Bundeslige, fudbaleri Fortune i Herte remizirali su 3:3 u neverovatnom meču u Diseldorfu.

Slavlje fudbalera Herte

Favorizovani gosti su očajno započeli meč pošto je Fortuna posle samo deset minuta već vodila sa 2:0.

Prvo je Kenan Karaman u šestom minutu doveo svoj tim u vođstvo, da bi tri minuta kasnije Erik Tomi šokirao fudbalere Herte.

Pokušavali su Berlinci da stignu do gola Kastanmajera, ali nije vredelo, sve je palo u vodu pred sam kraj prvog poluvremena kada je Karaman svojim drugim golom napravio, tada se činilo, nedostižnu prednost u korist tima iz Diseldorfa.

Kako su se samo prevarili...

Krenula je Herta na sve ili ništa i to joj se isplatilo u 64. minutu kada je uz dosta sreće smanjila zaostatak autogolom Tomija.

Samo dva minuta kasnije, Kunja je zatresao mrežu rivala, ovoga puta sa distance i tako produžio nadu svom timu da može da izbegne poraz.

Devet minuta kasnije usledio je totalni šok za domaće navijače, nakon igranja rukom dosuđen je penal za Hertu, a siguran sa bele tačke bio je Kšištof Pjontek.

Ređale su se nakon toga prilike na obe strane, ali na kraju se čini da je remi pravedan rezultat nakon velike borbe tokom čitavih 90 minuta.

Reprezentativac Srbije Marko Grujić bio je na klupi za rezervne igrače Herte, međutim nije ulazio u igru.