(VIDEO) Vlahovićeva dva fenomenalna gola u petardi Fiorentine, Juve slavio bez Ronalda, Žervinjo se vratio i doneo tri boda Parmi!

16.02.2020

16:21

U okviru 24. kola italijanske Serije A u terminu od 15 časova odigrana su tri duela.

Dušan Vlahović!

Fiorentina je kao gost deklasirala Sampdoriju sa 1:5 (0:3) u meču u kojem su viđena i dva crvena kartona.

Poveli su u devetom minutu, Vlahović je odlično prošao po desnoj strani, poslao je loptu na dalju stativu, tamo je nespretan bio fudbaler Dorije Torsbi, koji trese sopstvenu mrežu - 0:1!

Već u 18. minutu, penal za "Violu", gledao se snimak, nakon čega je utvrđeno da je jedan od fudbalera Sampdorije igrao rukom.

Vlahović je preuzeo odgovornost, raspalio je iz sve snage po sredini, golman je zakačio loptu, ali to nije bilo dovoljno da sačuva mrežu - 0:2!

Bio je to peti gol bivšeg napadača Partizana u Seriji A ove sezone.

U 39. minutu domaćin pravi još jedan penal, skrivio ga je Muru, koji je tako zaradio i drugi žuti karton, tako što je laktom udario Pecelju u svom kaznenom prostoru.

Ovoga puta je odgovornost preuzeo Kjeza, koji je bio siguran sa kreča, 3:0 za "Violu".

Slavlje Kijeze i Vlahovića

U finišu prvog dela igre i gosti ostaju sa igračem manje, drugi žuti karton je zaradio Milan Badelj.

Otišlo se sa 0:3 na odmor, da bi nakon 12 minuta igre u nastavku Fiorentina stigla i do četvrtog gola. Dalber je šutirao, golman Dorije brani njegov pokušaj, ali se lopta odbija do Vlahovića, koji bez problema trese nebranjenu mrežu rivala i postiže svoj drugi gol na utakmici, šesti u sezoni - 0:4!

Tu nije bio kraj nevoljama za domaćina, kako je Federiko Kjeza u 78. minutu takođe stigao do drugog pogotka na utakmici, 5:0 za ekipu iz Firence.

Utešni gol za ekipu Klaudija Ranijerija postigao je Gabijadini u 90. minutu.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Vlahović i Milenković su proveli čitav meč na terenu u dresu pobedničkog sastava.

U istom terminu je Juventus ugostio Brešu, bez Kristijana Ronalda, kojeg je Sari odlučio da odmori, nije im to ipak smetalo da slave, bilo je 2:0 (1:0) u Torinu za aktuelne šampione.

Igrao se 37. minut kada je Breša ostala sa igračem manje, drugi žuti karton je skrivio Aje.

Iz slobodnog udarca koji je usledio, Dibala donosi prednost "Staroj dami".

Paulo Dibala

Sa 1:0 se otišlo na odmor, da bi u 75. minutu sve postalo jasno na "Alijanc" stadionu, sjajan dupli pas su odigrali Kuadrado i Matuidi, Kolumbijac je ostao sam pred golom rivala, te je lako zatresao mrežu Breše za 2:0.

Zatresla se mreža Breše i u 81. minutu, Iguain je bio strelac, ali je njegov gol ipak poništen zbog ofsajda.

Od 15 časova se igrao i u Ređo Emiliju, Sasuolo je ugostio Parmu, gosti su slavili sa minimalnih 0:1 (0:1).

Gol odluke je pao u 25. minutu, strelac je bio Žervinjo, na asistenciju Kornelijusa.

U nastavku je domaćin bio bolji, Berardi je zamalo bio neprecizan, da bi u finišu poluvremena Kolombi fantastičnom intervencijom sačuvao mrežu nakon pokušaja Obijanga.

Kolombi potom sprečava i Kaputa u drugom poluvremenu da se upiše u listu strelaca, da bi u 80. minutu Lokateli pogodio prečku.

Mogao je Pecelja da otkloni sve dileme u 85. minutu, ali je Konsilji fantastično reagovao.