(VIDEO) Dekijeva debitanska pobeda na krilima mladih snaga: Crveno-beli pokorili Banovo brdo!

15.02.2020

15:24 >> 15:55

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u gostima ekipu Čukaričkog rezultatom 2:0 (2:0) u 21. kolu Linglong Superlige Srbije.

Lepotica Nejgoša Petrovića!

Crveno-beli su od početka krenuli žestoko i posle samo 245 sekundi došli do vođstva.

Nakon centaršuta Ričmonda Boaćija sa desne strane, Nikolić je uz malo sreće postigao prvi pogodak na meču, pošto je lopta na putu ka golu pogodila jednog domaćeg igrača i promenila smer.

Gosti su nastavili da pritiskaju, usledile su nove dve prilike, projektil Gobeljića sa distance, a potom i pokušaj Degeneka posle kornera, kada je glavom zamalo bio neprecizan.

I onda, najlepši trenutak na meču, u 13. minutu, Petrović je raspalio sa blizu 30 metara i postigao efektan pogodak!

Tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu, već u 18. minutu Gobeljić i Birmančević su se povlačili u kaznenom prostoru gostiju, ali nije bilo penala za Čukarički.

Na drugoj strani nije bilo dileme, u finišu prvog poluvremena, Šapić je igrao rukom u šesnaestercu, a sudija Grujić pokazao na belu tačku.
Željko Gavrić i Veljko Nikolić

Odgovornost je preuzeo Ben, ali je njegov loš udarac pročitao golman Petrović.

Drugo poluvreme nije bilo ni blizu uzbudljivo kao prvo, naročito posle povratka igrača iz svlačionice.

Veća uzbuđenja gotovo da nismo videli sve do 65. minuta kada je usledila nova sporna situacija u kaznenom prostoru Zvezde.

Ovaj put je pao Kovač posle duela sa Degenekom, ali sudija Grujić ponovo nije imao dilemu.

Čukarički je najbolju priliku imao u 74. minutu, kada je Kajević proigrao Ndajea, koji vara Degeneka, ali Borjan reaguje u pravom trenutku pa rezultat ostaje 0:2.

Minut kasnije, uzvratila je Zvezda, Boaći je zatresao mrežu Petrovića, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Stanković je odlučio da napravi dve promene, pa su Bena i debitanta Gavrića zamenili Simić i Mateo Garsija i upravo je on imao sledeću priliku u 80. minutu, ali je na mestu Petrović.

Tri minuta pre kraja i Pavkov menja Boaćija, ali više nije bilo promene rezultata.