Nezaustavljivi Šefild ruši sve pred sobom, nova žrtva je Bornmut

09.02.2020

16:03

U jedinom meču nedeljnog programa 26. kola Premijer lige Šefild Junajted je na „Bramol lejnu“ rezultatom 2:1 posle preokreta. bio bolji od Bornmuta.

Velika borba vodila sa u Šefildu

„Trešnjice“ su do vođstva na gostovanju došle u 13. minutu kada je Kalum Vilson u kaznenom prostoru domaćina nalateo na odbijenu loptu i jakim udarcem iz blizine savladao golmana Dina Hendersona.

Šefild je u 16. minutu preko Bilija Šarpa propustio šansu za brzo izjednačenje, ali je do poluvremena ipak uspeo da poravna rezultat. U 45+2. minutu upravo je Šarp posle ogromne gužve pred golom Bornmuta bio najspremniji i spretno postavio nogu za 1:1.

U 71. minutu Bornmut je preko Rajana Frejžera zapretio, ali je Henderson bio odličan, a sa druge strane Lis Muse je sedam minuta kasnije bio u odličnoj prilici, kojem je odbrana blokirala udarac.

Ipak, u 84. minutu je Muse asistirao Džonu Lundstramu, koji je precizno šutirao i doneo tri boda domaćima.„Trešnjice“ su do vođstva na gostovanju došle u 13. minutu kada je Kalum Vilson u kaznenom prostoru domaćina nalateo na odbijenu loptu i jakim udarcem iz blizine savladao golmana Dina Hendersona.

Ipak, u 84. minutu je Muse asistirao Džonu Lundstramu, koji je precizno šutirao i doneo tri boda domaćima.