(VIDEO) Milivojevićev Palas se nije dobro proveo na Gudisonu, lagana trojka Evertona!

08.02.2020

15:16

Fudbaleri Evertona pobedili su Kristal Palas na svom Gudisonu rezultatom 3:1 (1:0) u 26. kolu Premijer lige. Tandem Ričarlison - Kalvert-Luin nastavio je sa dobrim partijama, pošto su obojica upisala po gol i asistenciju.

Detalj sa meča Everton-Kristal Palas

U 18. minutu, Teo Volkot je centrirao sa desnog krila, a Bernard je bio na pravom mestu i volej udarcem "probušio" mrežu za 1:0.

Volkot je morao da napusti igru samo osam minuta kasnije zbog povrede, a zamenio ga je Sidibe, ali do poluvremena više nije bilo ništa vredno pomena.

Drugo poluvreme bilo je znatno uzbudljivije, a to je najavio Kristijan Benteke posle samo šest minuta igre.

Vilfred Zaha mu je dao loptu kroz sredinu, a Benteke gađao prvi ugao i pogodio uz mnogo sreće, pošto je golman Pikford očajno reagovao i dopustio da mu lopta prođe kroz ruke.
Kristijan Benteke

Zanimljivo, Bentekeu je ovo prvi gol posle 34 utakmice u Premijer ligi, i to još od 21. aprila prošle godine.

Taj pogodak dodatno je motivisao Belgijanca, koji je do kraja utakmice imao još tri velike prilike.

Samo nekoliko minuta posle datog gola, tukao je glavom nakon kornera, ali su domaći izbacili loptu sa gol linije.

Minut kasnije, usledila je kazna posle odlične kontre, Kalvert-Luin je samo preglavao do Ričarlisona koji pretrčava gotovo polovinu terena i pogađa malu mrežu - 2:1.

Ubrzo je Benteke imao novu šansu, ovaj put se Pikford iskupio odličnom intervencijom. Pet minuta pre kraja, Belgijanac je imao još jedan pokušaj, bio je zamalo neprecizan.

I onda je ponovo usledila kazna, Kalvert-Luin se našao na pravom mestu, pošto je Ričarlison pogodio prečku, a lopta pala pravo na nogu "devetki" Evertona za konačnih 3:1.