Senzacija: Drugoligaš izbacio Sevilju iz Kupa kralja!

30.01.2020

22:02

Španski drugoligaš Mirandes priredio je veliko iznenađenje i izbacio Sevilju iz Kupa kralja.

Sevilja ispala iz Kupa Kralja

Desetoplasirani tim Segunde slavio je na svom terenu 3:1 i kao poslednji putnik prošao u četvrtfinale.

Istoriski trijumf Mirandesu doneli su brazilski napadač Mateus Aias golovima u sedmom i 30. minutu, kao i Alvaro Rej u 85. minutu.

Sve što su gosti iz Andaluzije uradili bio je počasan gol Nolita u samom finišu.

Da stvar bude gora po Sevilju, pobeda MIrandesa je mogla da bude i ubedljivija da je Alvaro Penja iskoristio penal u 54. minutu, odnosno Tomaš Vačlik mu je odranio udarac.

Bez obzira na to, fudbaleri Mirandesa ispisali su najsvetlije stranice u istoriji kluba plasmanom među osam najboljih timova u španskom kupu.

Pre njih, to su učinili Bilbao, Valensija, Viljareal, Granada, Real Madrid, Sosijedad i Barselona.