Džaba ga Zidan brani: Španci nastavili sa ponižavanjem Jovića - pre će golman da da gol nego on!

30.01.2020

17:50

Luka Jović ne pruža partije u dresu Real Madrida kakve se od njega očekuju, zbog čega je često na udaru kritika tamošnje javnosti. Uprkos tome što ima potpunu podršku Zinedina Zidana, novinari i sportski stručnjaci su ovog puta bili veoma oštri prema njemu.

RepublikaFoto: Tanjug
Luka Jović

Španski statističari izračunali su da je srpski napadač samo 14 puta dodirnuo loptu za 73. minuta u meču protiv Saragose u Kupu kralja.

U trenutku kada ga je zamenio Karim Benzema Real je vodio 3:0, što je problem jer Jovićevo ime nije bilo ispisano na semaforu za strelce.

Ugledni španski list AS u tekstu pod naslovom "Jović misterija" opisao je partiju Srbina na "Romaredi".

- Jović loptu dodiruje manje od polovine golmana Areole, koji je to uradio 34 puta. Imao je sedam pasova (jedan na 10 minuta), čak tri puta manje od francuskog golmana. Loše je kada igrač koji je najbliži golu ima slabije podatke od golmana- navodi AS.

Podvučena je i paralela da je Jović u ovom delu prošle sezone na svom kontu već imao 18 golova, a sada samo jedan.

Analizira se i da je 60 miliona evra plaćeni fudbaler odsečen od ostatka tima, slabo se kreće, što smeta saigračima naviknutim na pokretljivog Benzemu.

Na sve to Jović ima problem sa savladavanjem španskog jezika, pa Luka Modrić mora da bude prevodilac i stalno uz njega.

Iako mu je trener Zinedin Zidan dao podršku, AS poziva Francuza da pod hitno reši misteriju zvanu "Luka Jović".