Španci i Baskijci podelili bodove

25.01.2020

14:35

Fudbaleri Espanjola i Atletika igrali su nerešeno 1:1 u prvoj utakmici subotnjeg programa u okviru 21. kola La Lige.

Remi na startu novog kola Primere

Pred oko 27.500 gledalaca viđeno je mnogo preokreta, a oba tima su imala podjednak broj izglednijih šansi, ali su iskoristili samo po jednu.

Gosti su poveli u 12. minutu golom Asijera Viljalibrea, posle asistencije Munijaina, a odgovor Espanjola stigao je tek 50 minuta kasnije. Izjednačenje domaćem timu doneo je Raula de Tomasa, a do kraja meča su mreže mirovale.

Posle takvog raspleta, Espanjol se barem do nedelje pomerio sa samog začelja tabele, pošto sada ima 15 bodova, jedan više od Leganesa. Atletik je, s druge strane, napredovao do šeste pozicije i sada ima 31 bod.