Ajaksa "izvukao" sedmicu, novi gol Tadića!

22.01.2020

22:00

Fudbaleri Ajaksa savladali su u okviru osmine finala holandskog kupa ekipu Spakenburga.

Dušan Tadić

Kopljanici su nedoraslog rivala ispratili sa 7:0, a ponovo se u strelce upisao srpski reprezentativac Dušan Tadić.

Amsterdamersi očekivano su opravdali ulogu favorita na svom terenu protiv niželigaša. Briljirao je, posebno u prvom poluvremenu povratnik Sim de Jong, koji je odigrao samo tri meča u Erediviziji. Sada je postigao het trik za startnih 3:0. Tim rezultatom otišlo se na odmor, a onda je usledila serija Lasane Traorea.

Reprezentativac Burkine Faso postigao je dva pogotka, a potom je u 55. minutu asistirao Dušanu Tadiću za 6:0. Srbin je prethodno imao asistenciju za drugi gol De Jonga. To je bio signal da Tadić izađe umesto Huntelara, konačnih 7:0 postavio Unuvar iz penala u 86. minutu.

U četvrtfinale plasirao se i Vitese koji je u gostima pobedio Herakles 2:0.