VAR pogurao Đenovu, Đuričiću poništen gol!

05.01.2020

20:17

Fudbaleri Đenove savladali su na svom terenu Sasuolo sa 2:1, u 18. kolu italijanske Serije A.

Filip Đuričić

Pobedu domaćima doneo je Goran Pandev, pogotkom u završnici meča.

Utakmica na Luiđi Ferarisu mogla je da se okonča drugačije, međutim, gol srpskog veznjaka Filipa Đuričića poništen je u 76. minutu utakmice.

Đenoa je do prednosti došla i 29. minutu preko Krišita, da bi izjednačenje samo četiri minuta kasnije doneo Pedro Obiang.

Kao što je rečeno, u 76. minutu Đuričić je solo akciju krunisao pogotkom, ali je slavlje gostiju prekinuo sudija Irati, nakon pregledanja snimka i pomoći VAR tehnologije.

Arbitar je odlučio da poništi pogodak Sasuola, zbog navodnog igranja rukom Đuričića.

Da stvar bude gora za goste, potrudio se Goran Pandev, koji je u 86. minutu na nesvakidašnji način doneo pobedu svojoj ekipi.

Makedonski napadač je u pokušaju da iznudi jedanesterac prevario golmana Konsiljija, a zatim u padu da loptu stomakom prosledi u mrežu.

Đenoa je ovim trijumfom pobegla sa samog dna, dok je Sasuolo ostao na 13. poziciji.