Oblak čudesnom odbranom sačuvao pobedu Atletiku!

04.01.2020

20:18

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Levante nakon pauze u Primeri.

Jan Oblak

Atletiko Madrid slavio je na svom terenu protiv Levantea 2:1 u meču 19. kola La lige.

Sve je u ovom meču rešeno za samo 18. minuta, a svi golovi viđeni su u razmaku od samo pet minuta. Počelo je pogotkom Anhela Koree u 13. minutu nakon dobrog dodavanja Kirana Tripijea.

Tri minuta se čekalo na odgovor Levantea koji je do izjednačenja došao preko Rođera Martija. Ispostavilo se da je konačan rezulat postavljen u 18. minutu golom Felipea.

Atletiko je u nastavku imao nekoliko dobrih prilika da reši ovaj meč, a potez utakmice viđen je u 93. minutu kada je Oblak pokazao zašto je toliko cenjen golman. Enis Bardi je sjajno skočio, glavom zakačio loptu koja je precizno ubačena nakon slobodnog udarca, ali je Oblak fenomenalno reagovao i sačuvao svom timu pobedu.

Atletiko iz 19 utakmica ima 35 bodova, četiri manje od Barselobe i pet manje od Reala dok je Levente na devetom mestu sa 26 bodova.