De Brujne i sudija pogurali Siti do pobede nad Šefildom

29.12.2019

20:09

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Šefild junajted sa 2:0 u 20. kolu Premijer lige.

Važna pobeda... Fudbaleri Sitija

Siti se pobedom vratio na bod od drugoplasiranog Lestera, ali ostao daleko za liderom Liverpulom – na čak 14 bodova zaostatka, uz utakmicu više.

"Građani" su bili bolji tokom celog meča u maltene svim segmentima igre i zasluženo došli do trijumfa.

Siti za pobedu može da bude zahvalan i VAR tehnologiji koja je ovog puta dobro obavila zadatak i poništila gol Lisu Museu u 29. minutu.

Sporan detalj desio se i u 53. minutu kada je Norvud e prekinuo napad domaćina i poslao loptu ka Fleku, ali se sudija Kevano isprečio i zasmetao Fleku koji je jedva dotakao loptu i praktično je dodao Kevinu de Brujneu.

Belgijanac je iskoristio srećan splet okolnosti i uposlio Serhija Aguera koji je sjajnim udarcem matirao Robinsona.

Ekipa Pepa Gvardiole u jednom trenutku je zatražila penal u 72. minutu kada je na scenu ponovo stupila VAR tehnologija, ali Kevana se nije odlučio na najstrožu kaznu.

Pitanje pobednika rešio je De Brujne u 82. minutu kada je u svom stilu sa ivice kaznenog prostora uputio neodbranjiv šut ka protivničkom golu.