Morata spektakularnim pogotkom doneo slavlje Atletiku!

22.12.2019

18:02

Fudbaleri Atletiko Madrida ostvarili su pobedu na gostovanju Betisu (2:1) u utakmici 18. kola La Lige.

Fudbaleri Atletiko Madrida

Izabranici trenera Dijega Simeona su tako došli do drugog uzastopnog prvenstvenog trijumfa pošto su u prethodnom kolu kod kuće pobedili Osasunu sa 2:0.

Ovom pobedom "kohonerosi" su izbili na četvrto mesto i sada imaju sedam bodova manje od trenutno vodeće Barselone.

U prvom poluvremenu nije bilo golova a onda je u 58. minutu Anhel Korea ukrao jednu loptu na sredini, krenuo u prodor i zaobišao golmana Betisa za vođstvo Atletika - 0:1.

Domaćin je nastojao da izjednači, odbrana Atletika je odolevala, da bi šest minuta pre kraja Alvaro Morata pogosio za 0:2.

Korea je prošao po desnoj strani, pronašao u petercu Moratu koji je na efektan način, petom, prosledio loptu u mrežu ekipe iz Sevilja.

Sve što je Betis uspeo bilo je da ublaži poraz. To se dogodilo u trećem minutu nadoknade kada je Mark Bartra posle odbitka i gužve uspeo da pogodi mrežu Jana Oblaka, ali nije bilo vremena da Betis izbegne poraz.