Juve u strahu: Poker Lukakua i drugara protiv Đenove za deobu prvog mesta!

21.12.2019

18:54

Fudbaleri Intera su na domaćem terenu deklasirali Đenovu rezultatom 4:0 u okviru 17. kola Serije A.

Fudbaleri Intera

Inter je dominirao tokom prvog dela igre, Đenova u prvih 45 minuta nije imala niti jedan šut ka golu Handanovića.

Na pogodak se čekalo nešto više od pola sata, Kandreva sjajno pronalazi Lukakua koji glavom postiže gol za vođstvo Intera u 31. minutu.

Samo dva minuta kasnije Belgijanac je zabeležio asistenciju ka Galjardiniju koji uz dosta sreće vara Radua za 2:0. U nastavku su se Đenovljani probudili i imali par šansi, ali nedovoljno za ugrožavanje "neroazura".

U 64. minutu najmlađi starter Intera u ovom veku, Sebastijan Espozito se upisuje u strelce iz penala kojem je prethodio penal nad Galjardinijem.

Ubrzo posle toga Sanabria je imao priliku da postigne počasni gol za goste, ali je Handanović bio spreman. Na drugoj strani Lukaku postiže svoj drugi gol na utakmici a četvrti za Intera, igrao se 71. minut.

Ovo je ujedno bio i konačni rezultat, u postavi gostiju Ivan Radovanović je odigrao svih devedeset minuta.

Ranije tokom dana Udineze je pobedio Kaljari sa 2:1, Udineze je ostvario svoj prvi trijumf posle pet kola posta.

De Pol je u 39. postigao vodeći gol na meču, dok je Žoao Pedro u 84. izjednačio rezultat. Međutim, samo minut kasnije Fofana je doneo važna tri boda domaćinu.