Volfsburg srušio Borusiju u 91. minutu i ostavio Lajpcig na čelu tabele

15.12.2019

16:42

Bundesliga je juče dobila novog lidera, a Lajpcig će posle poraza Borusije Menhengladbah od Volfsburga 2:1.

Borusija ispustila čelno mesto

"Vukovi" su na svom terenu golom u finišu meča uspeli da dođu do sva tri boda, te da ostave goste na dva boda manje od novog lidera nemačkog prvenstva.

Već u 13. minutu Šlager je na asistenciju Rusiljona uspeo da dovede domaćina u vođstvo ali je prednost trajala samo dva minuta. Već u 15. minutu Plea je asistirao Brilu Embolu za izjednačenje.

Bila je Borusija nadomak remija na ovom meču, ali su sve bodove ispustili u 91. minutu. Maksimilijan Arnold je postigao gol koji je ostavio sav plen u Volfsburgu.