12.12.2019

20:35

Fudbaleri Malmea, Kopenhagena, Hetafea, Kluža, Ajntrahta i Arsenala prošli su u nokaut fazu Lige Evrope, dok je ispao Lacio.

Ipak idu dalje fudbaleri Ajntrahta

Plasman su ranije obezbedili APOEL, AZ Alkmar, Bazel, Braga, Seltik, Espanjol, Gent, LASK, Mančester junajted, Sevilja, Sporting, Volfsburg i Vulverhempton.

Na terenu je bilo i nekoliko srpskih fudbalera, a istakli su se Vujadin Savić golom i Uroš Matić asistencijom u pobedi APOEL-a nad Seviljom, te Filip Kostić proigravanjem za gol Ajntrahta u porazu od Vitorije.

Nemanja Maksimović je komandovao veznim redom Hetafea u ubedljivoj pobedi od 3:0 protiv Krasnodara Uroša Spajića, u direktnom obračunu za šesnaestinu finala.

Sergej Milinković-Savić je zbog povrede propustio gostovanje Lacija u Renu i poraz od 2:0 kojim je rimski klub eliminisan iz Lige Evrope.

U ovoj grupi je sve već rešeno i pre ovog kola, u kojem je kiparski APOEL stigao do prestižne pobede nad Seviljom 1:0.

Trijumf Kipranima doneo je srpski tandem, Uroš Matić je centrirao, a Vujadin Savić glavom rešio meč sredinom drugog poluvremena u Nikoziji.

U drugom susretu Karabag i Didelanž su na oproštaju od Evrope remizirali 1:1. Domaćin je izbegao poraz golom Gehe u nadoknadi vremena.

Dinamo Kijev je imao sve u svojim rukama, ali nije iskoristio priliku.

Ukrajinci su jedva izbegli poraz od Lugana 1:1 na svom terenu i završili nastup u Evropi ove jeseni.

Otpisani Švajcarci su poveli preko Aratorea u poslednjem minutu prvog poluvremena, da bi Cigankov u četvrtom minutu nadoknade meča samo spasao domaćina poraza.

Tako su dalje prošla dva skandinavska kluba, u čijem duelu je Malme stigao do prestižne pobede u Kopenhagenu 1:0.

Papajanopulos je u 77. minutu matirao golmana danskog tima i pogurao Šveđane do šesnastine finala LE.

Bazel ništa nije rizikovao već je pobedom nad Trabzonom 2:0 overio nokaut fazu i prvo mesto u grupi.

Vidmer u 21. i Štoker u 72. minutu su doneli treću pobedu švajcarskom timu u poslednja četiri meča.

Na sličan način je svoj posao odradio i Hetafe, koji je posle 76 minuta žestoke borbe u roku od dva "slomio" Krasnodar.

Kabrera i Molina su u 76. i 78. minutu nokautirali Ruse, a konačnih 3:0 za španski tim postavio je Kenedi četiri minuta pre kraja.

Nemanja Maksimović je odigrao još jedan odličan meč u dresu Hetafea.

LASK je u direktnom sudaru sa Sportingom na dominantan način stigao do prvog mesta u grupi – 3:0.

Austrijanci su poveli u 23. minutu preko Traunera, da bi već u 38. rešili meč pogotkom Klausa iz penala.

U nadoknadi vremena Raguz potpuno nokautira goste iz Lisabona koji su kao drugoplasirani takođe prošli dalje.

U meču bez rezultatskog značaja PSV i Rosenborg su remizirali 1:1 u Ajndhovenu.

Gosti su poveli preko Helanda u 22. minutu, da bi Muhamed Ihataren spasao PSV poraza.

Seltik je već ranije obezbedio prvo mesto pa se nije preterano trudio u Rumuniji, što je koštalo rimski Lacio evropskog proleća.

Kluž pogocima Burke i Đokovića stiže do 2:0 protiv velikana iz Glazgova i rezerviše drugu kartu koja vodi u nokaut fazu LE.

Verovatno svesni da imaju minimalne šanse ni Lacijali se nisu preterano trudili na gostovanju u Renu, gde su poraženi identičnim rezultatom 2:0.

Ganjon je sa dva gola srušio rimski tim koji je bio oslabljen neigranjem Sergeja Milinković-Savića zbog povrede Srbina.

Neverovatna završnica borbe za šesnaestinu finala. Belgijanci će dugo da žale za propuštenom šansom.

Standard je vodio 2:0 protiv Arsenala do 78. minuta, ali se opustio zbog prednosti Ajntrahta nad Vitorijom 2:1 u 85.

Na kraju su "tobdžije" sa dva gola u jednom minutu izborile 2:2 u Liježu, da bi Portugalci u međuvremenu preokrenuli u Frankfurtu na 3:2.

Tako je Ajntraht prošao dalje sa samo bodom prednosti u odnosu na Standard, koji je mogao da izbaci Nemce i plasira se u narednu fazu da se nije opustio u završnici meča sa Arsenalom.

Lakazet i Saka su doneli "tobždijama" prvo mesto u grupi.