Rim slavi Srbina: Sergej magičnim golom bacio Ronaldov Juventus na kolena!

07.12.2019

21:44

Sergej Milinković-Savić je obeležio derbi susret 15. kola Serije A u kojem je Lacio pobedio tim šampiona Juventusa sa 3:1.

Sergej Milinković-Savić

Reprezentativac Srbije bio je čovek odluke jer su nebesko-plavi njegovim golom u 74. minutu stigli do prednosti od 2:1.

Bio je to 15. meč za Milinkovića-Savića u startnoj postavi Lacija ove sezone i njegov treći pogodak, prvi u prvenstvu posle 11. oktobra i susreta sa Lećeom (4:2).

Dobro je krenulo za goste, jer je u 25. minutu Kristijano Ronaldo uspeo da zatrese mrežu i donese prednost Juventusu.

Betankur je sve uradio, sjajno je uposlio Portugalca koji je iz neposredne blizine samo prosledio loptu u mrežu Lacija.

U finišu prvog poluvremena, tačnije u prvom minutu nadoknade, Lacio je izjednačio. Španac Luis Alberto je centrirao sa leve strane, a Luis Felipe je odlično skočio i udarcem glavom loptu poslao u mrežu gostiju.

U drugom poluvremenu Juventus je u 69. minutu ostao sa deset igrača pošto je sudija opravdano isključio Huana Kvadrada koji je kao poslednji igrač odbrane načinio faul i sprečio pogodak.

Pet minuta kasnije, momenat odluke. Ponovo je Luis Alberto bio asistent, uputio je dugu loptu u kazneni prostor Juventusa gde je Sergej Milinković-Savić sjajno primirio i potom oštrim udarcem prosledio loptu u mrežu prvaka Italije.

Mogao je Lacio do gola i u u 79. minutu kada je posle starta golmana Šćešnjeg nad Koreom, sudija pokazao na belu tačku.

Ipak, Ćiro Imobile nije bio koncentrisan, Šćešnji je u dva navrata na čudesan način zaustavio njegov udarac.

Milinković-Savić je zamenjen u poslednjem minutu kada je na teren ušao Felipe Kaisedo, koji je posle brze kontre u petom minutu nadknade postigao gol za konačnih 3:1.

Posle ovog kola Juventus je drugi sa 36 bodova, dok je Lacio sada treći sa tri boda manje od prvaka Italije.