Benzema uništio Espanjol, loše vesti za Jovića

07.12.2019

13:57

Real Madrid je savladao Espanjol na svom terenu 2:0 i tako se opet osamio na vrhu tabele Primere.

Nezaustavljiv je!

Ovaj meč je još više udaljio Luku Jovića iz prve postave Real Madrida, pošto je Karim Benzema odigrao sjajan meč u kome je postigao jedan gol i imao je jednu asistenciju.

Od samog starta Real je bio bolji tim pa su tako u prvih 15 minuta Benzema i Vinisijus propustili velike šanse za „kraljevski klub“.

Esteban Granero je propustio jedinu šansu za Espanjol u 27. minutu, a onda je Karim Benzema asistirao Rafaelu Varanu, koji je sa ivice peterca savladao golmana gostiju za 1:0 u 37. minutu.

Do kraja poluvremena Vinisijus je promašio još jednu šansu, a Karim Benzema nije bio precizan u 54. minutu nakon solo prodora. Ipak sjajni Francuz je rešio meč svojim golom u 79. minutu.

U samom finišu meča Ferland Mendi je dobio drugi žuti karton i tako je Real završio utakmicu sa igračem manje.