Obamejang spasio Fredija Ljunberga blamaže na debiju

01.12.2019

16:10

Posle otkaza za Unaija Emerija Arsenalu nije odmah krenulo nabolje, pošto su “tobdžije” remoizirale na prvoj utakmici Fredija Ljunberga na klupi.

Spasio Ljunberga od blamaže

Arsenal je odigrao 2:2 sa Noričom, kojem je ovo jako bitan bod u borbi za opstanak. Temu Puki je posle velike pauze ponovo zatresao mrežu u Premijer ligi u 21. minutu, ali je sa penala izjedbnačio Pjer-Emerik Obamejang.

Kada je delovalo da će ekipe otići na odmor sa nerešenim rezultatom Tod Kantvel je sjajnim udarcem doneo prednost “kanarincima” u nadoknadi prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu je Obamejang opet spasio svoj tim pošto je pogodio u 57. minutu i tako doneo bar bod Arsenalu.

U drugom meču popodnevnog programa Vulvsi i Šefild junajted su odigrali nerešeno. Šokirao je domaćine rani gol Lisa Musea, koji je na asistenciju Baldoka pogodio u drugom minutu.

Ipak Met Doerti je u drugom delu igre izjednačio na asistenciju Himeneza i tako sui  ova dva tima podelila bodove.