Od gotovog, veresija za crnu noć u Hagu: Alkmar sa igračem manje dao dva gola, Partizan ostao bez evropskog proleća!

28.11.2019

17:09 >> 20:11

Šta reći, velika šteta! Fudbaleri Partizana odigrali su nerešeno 2:2 u gostima protiv AZ Alkmara u Hagu u okviru petog kola grupe L, Lige Evrope! Pred poslednje kolo u ovoj grupi sve je jasno - Mančester junajted i AZ Alkmar će na Old Trafordu igrati za čast i prvo mesto, dok Partizan i Astana završavaju sa Evropom ove sezone.

Bibras Natho je dao dva gola Alkmaru u Beogradu

U prvih petnaest minuta utakmice u Hagu videli smo klasično opipavanje pulsa na obe strane, obe ekipe sui male polu-prilike i prilike, ali bez pogodaka.

Partizan je poveo u 16. minutu susreta, a strelac je bio Takuma Asano. Brzonogi Japanac je iskoristio fantastičan pas Bibrasa Natha, primio loptu i onda je hladnokrvno poslao iza leđa Bizoa – 1:0!

Usledio je mirniji deo meča u kojem smo videli malo grublje faulove domaćeg tima, ali na sreću nije bilo povreda u crno-belom taboru.

Novu radost navijačima Partizana doneo je Sejduba Suma posle greške najbolje odbrane u holandskoj ligi. Najveću grešku napravio je kapiten Alkmara, Kupmajners, uzeo mu je loptu Zdjelar, dodao do Sume koji je izašao sam na golmana Bizoa i lako ga savladao za 2:0 u 27. minutu utakmice.

Do kraja prvog poluvremena smo videli rapsodju izabranika Save Miloševića, ali lopta posle par dobrih šansi, ipak nije htela u gol. Sudija Stefanski je odlično obavio posao u prvom poluvremenu, a nakon nadoknade od jednog minuta je svirao kraj prvog dela.

Samo pet minuta drugog poluvremena bilo je dovoljno Partizanu za dve ozbiljen šanse. Prvo je Sejduba Suma prošao po strani, izdržao dva duela, ali je na kraju posle udarca pogodio samo stativu!

Najbolju šansu da dođe do gola AZ je imao u 72. minutu kada je iz blizine iz sve snage Idrisi pogodio prečku.

AZ je ostao sa igračem manje u 83. minutu kada je drugi žuti karton dobo Badu zbog simuliranja prekršaja i pokušaja da iznudi penal.

Od tog trenutka, AZ je u potpunosti preokrenuo stvari u svoju korist i došao do izjednačenja uz dva naivno primljena gola.

Umesto da završe posao, igrači Partizana naivno su u 88. minutu primili gol - 1:2!

Drajf je samo ovlaš potkačio glavom dugu loptu i uhvatio Stojkovića nespremnog, da bi u drugom minutu nadoknade isti igrač ponovo matirao golmana crno - belih - 2:2!

U narednom "nebitnom" kolu 12. decembra, fudbaleri Partizana dočekuju Astanu na stadionu Partizana, dok će se u borbi za prvo mesto i prestiž sastati Mančester junajted i AZ Alkmar.

GRUPA L:

AZ ALKMAR - PARTIZAN 2:2 (DRAJF 87. , 90+2./ ASANO 16. I SUMA 27.)

ASTANA - MANČESTER JUNAJTED (ŠOMKO 55. , BERNARD AUTOGOL 62/ LINGARD 10.)

AZ ALKMAR - PARTIZAN 2:2

II POLUVREME: 2:0

90+7.minut - Kraj utakmice u Hagu! Ovim remijem, izabranici Sava Miloševića neće imati priliku da se bore za plasman dalje, a AZ se priključio Junajtedu u narednoj fazi!

90+4.minut - Žuti kartoni na sve strane - Upisani su Idrisi, Brežančić i golman Bizo

90+2.minut - GOOOOOOOL! AZ Alkmar-Partizan 2:2! Fardi Drajf!

!0.minut - Igor Vujačić menja Bibrasa Natha, SEDAM MINUTA NADOKNADE!

89.minut - Nakon prečke, fudbaleri Alkmara pogađaju i stativu, velika sreća za Partizan. Žuti karon za Natha

87.minut - GOOOOOOOL! AZ Alkmar- Partizan 1:2! Fradi Drajf!

85.minut - Novi karton za fudbalere Alkmara, sada žuti karton za Midsija

83.minut - Poklon za Partizan! Boadu je dobio žuti karton zbog simuliranja, jer je tražio penal nakon nepostojećeg faula Sloboda Uroševića

80.minut - Pritisak Sadika na odbranu domaćeg tima, ali trenutno nema još jednog gola za crno-bele

77.minut - Zbog odugovlačenja, žuti karton dobija kapiten Partizana, Vladimir Stojković

75.minut - Druga izmena za Partizan - Aleksandar Šćekić je zamenio Sejdubu Sumu

72.minut - Centaršut Stengsa, ali odlična reakcija Uroševića, a potom nova sreća za Partizan. Zalomio je Idrisi, šutirao ali je lopta od prečke umesto u gol, otišla daleko od linije

71.minut - Poslednja izmena kod domaćeg tima, Klasi menja De Vita

69.minut - Prva izmena u Partizanu, Zorana Tošića menja Rajko Brežančić

66.minut - Pokušava domaćin, ali i dalje bez problema za odbranu Partizana

62.minut - Kontra Partizana, spora reakcija Sume i na kraju udarac Tošića pravo u Bizoa

60.minut - Druga izmena kod domaćeg tima, iz igre je izašao Vajtens, a na terenu je Sugavara

57.minut - Nathov prekid, izgledalo je kao šut, ali na kraju samo pore gola

54.minut - Ponovo prigovori fudbalera Alkmara, žuti kartoni za Boadua i Kopmajnersa

51.minut - Magičan prodor Umara Sadika, pao je već na zemlju Bizo, šutirao je Nigerijac, ali je golman domaćeg tima nekako uspeo da skine ovu loptu i odbrani

50.minut - Izdržao je sve duel Sejduba Suma, skrenuo u stranu, uputio udarac, ali je na kraju pogodio "samo" stativu

47.minut - Odmah napad domaćina, ali dobar u odbrani Pavlović

I POLUVREME: 0:2

45+1. minut - Nakon minuta nadoknade vremena, sudija Stefanski svira kraj prvog poluvremena

43.minut - Fauliran je bio Sadik, nakon toga slobodan udarac Tošića daleko preko gola kojo čuva Bizo

39.minut - Žuti karton dobija Stengs zbog prigovora, prethodno je fauliran Bojan Ostojić

37.minut - Ponovo prelep pas Natha, lep primej Sume, mogao je da doda Asanu ili Tošiću, ali je zakomplikovao i na kraju šutirao preko gola

34.minut - Bez žurbe igra Partizan, domaćin je trenutno u podređenom položaju

31.minut - Tražili su fudbaleri holandskog tima penal, ali činjenica je da je Natho prvo pokupio loptu, pa tek onda svog protivnika na terenu

27.minut - GOOOOOOL! AZ Alkmar-Partizan 0:2! Sejduba Suma! - Ispratili su Sadik i Suma grešku domaćeg tima, reprezentativac Gvineje je došao do lopte i lako savladao Bizoa

26.minut - Bila je ovo tek druga, ali opasna prilika za domaćina, Partizan bez primljenog gola

22.minut - Izveo je prekid Zoran Tošić, stigla je lopta do Ostojića koji glavom ipak šutira daleko preko gola

21.minut - Fauliran je Umar Sadik, ali sudija Stefanski ipak ne pokazuje karton Idrisiju

19.minut - Vladimir Stojković se sudario sa fudbalerom domaćeg tima, ustaje kapiten Partizana, iako je delovalo da je gora povreda i faul u pitanju

16.minut - GOOOOOOOL! AZ Alkmar-Partizan 0:1 Takuma Asano! - Fanstastičan pas Bibrasa Natha za Takumu Asana, japanski krilni fudbaler hladnokrvno matira Bizoa

14.minut - Velika prilika za AZ Alkmar, uputio je Svenson udarac glavom preko gola

12.minut - Primio je loptu Miletić, ali ni on kao Asano nije mogao da centrira zbog dobrog čuvanja domaćina

9.minut - Korner je izveo domaćin, ali siguran je bio Vladimir Stojković na skoku

5.minut - Uspeo je Asano da prođe po levoj strani, ali na kraju ipak nije uspeo da uputi centaršut

2.minut - Prva prilika na utakmici, Stengs je šutirao preko gola sa distance

1. minut - Duel pred blizu 15.000 gledalaca je počeo!

18.40 - Savo Milošević od povređenih igrača ne može da računa na Lazara Markovića koji bi na teren mogao da se vrati protiv Astane

Lazar Marković

18.20 - Zanimljivo je da je Partizan pre četiri godine gostovao AZ Alkmaru takođe u petom kolu Lige Evrope i to u grupi L i upisana je pobeda od 2:1, ali na AFAS stadionu u Alkmaru. Ekipu je predvodio Ljubinko Drulović, a strelci su bili Abubakar Oumaru i Andrija Živković

18.10 - Prvi susret dva rivala u Beogradu, završen je remijem 2:2. Tada je oba gola za crno-bele postigao Bibras Natho, dok su za goste pogađali Stengs i Boadu