Krajinović rutinski savladao Sugitu i doneo prvi poen za Srbiju!

20.11.2019

11:30 >> 11:29

Srbija je povela protiv Japana 1:0 u svom prvom meču finalnog turnira Dejvis Kupa. Naš Filip Krajinović je vrlo lako savladao Juičija Sugitu sa 6.2, 6:4, za nešto više od 70 minuta igre.

Sjajno igra Krajinović na startu

Iako je Juiči Sugita nekada bio u Top 40 na svetu sada je van te forme, a sadašnji 40. teniser sveta Filip Krajinović je sa dva brejka u prvom i jednim u drugom setu doneo prvi bod Srbiji.

Sada sledi meč Novaka Đokovića i Nišioke.

II SET:

6:4 Srbija vodi 1:0! Krajinović je rutinski uzeo ovaj prvi bod za naš tim!

5:4 Nešto duži gem, sa nekoliko dužih razmena udaraca. Bilo je i nekoliko izjednačenja, a sada Krajinović servira za meč.

5:3 Krajinović je na samo gem od osvajanja poena za Srbiju.

4:3 Opet je došao do brejk prilike naš predstavnik, a onda je na drugi servis Sugite napao. Ipak izvukao se Sugita.

4:2 Novi lak servis gem za 40. tenisera sveta, lagano održava stečenu prednost.

3:2 Dve brejk lopte je izborio Krajinović, ali je Sugita uspeo da izjednači. Potom je usledila još jedna brejk lopta, ali je i taj napad odbio Japanac i uzevši ovaj gem ostao je u meču.

3:1 Vrlo lako je Filip potvrdio ovaj brejk i osvojio naredni gem na svoj servis.

2:1 Bez izgubljenog gema Krajinović uzima prvi brejk u drugom setu! Sada je na korak od pobede!

1:1 Dve greške srpskog tenisera, ali na kraju Krajinović na mreži dobija poen za izjednačenje.

1:0 As i jedna neiznuđena greška Filipa Krajinovića donose prvi gem drugog seta Japancu.

I SET:

6:2 Prvi set više nego rutinski uzima Krajinović i sada je na set od osvajanja prvog boda za Srbiju!

5:2 Uzima i Sugita konačno jedan gem, iako je Krajinović imao neke odlične poteze.

5:1 Namučio je Sugita ovde Krajinovića, ali na kraju gem za Srbina.

4:1 Sjajno igra Filip! Prvu brejk loptu u ovom gemu nije iskoristio, ali je posle druge poveo sa tri gema prednosti!

3:1 Prvi poen ide Japancu, ali onda Srbin lako osvaja gem na svoj servis.

2:1 Sjajno! Krajinović je uzeo brejk bez izgubljenog gema, velika prednost već posle desetak minuta.

1:1 Servisom Krajinović dobija ovaj gem i izjednačuje. Lak posao za srpskog tenisera na startu meča.

1:0 Iako je Japanac uzeo prva dva poena, Krajinović je izvojevao prvu brejk loptu, no Sugita se izvukao asom. Na kraju je poveo Japanac.