Hladan tuš u poslednjoj sekundi: Srbija bez pobede protiv Ukrajine, do EP preko baraža!

17.11.2019

13:20 >> 16:03

Šteta! Fudbaleri Srbije remizirali su sa selekcijom Ukrajine 2:2 u poslednjem, osmom kolu grupe B u okviru kvalifikacija za Evropsko Prvenstvo 2020. godine.

Na korak do tri boda...

Prvu priliku da donese vođstvo Srbiji nije iskristio Nemanja Radonjić u sedmom minutu, ali je nakon odbrane ukrajinskog gomana Mikola Matvijenko igrao rukom u šesnaesterscu.

Dušan Tadić je preuzeo odgovornost i namestio loptu na belu tačku, a zatim i sigurnim udarcem doneo 1:0 “orlovima.”

U 13. minutu je Srbija mogla do 2:0, ali je Aleksandar Mitrović posle sjajne šanse poslao loptu pored gola.

Ni Ukrajina se nije predavala, a do prve šanse na stadionu "Rajko Mitić" Ukrajinci su stigli u 20. minutu, preko Andreja Jarmolenka, koji je pogodio stativu, a lopta se odbila pravo u ruke golmana Rajkovića.

Pet minuta kasnije Ljajić i Radonjić su mogli do povećana prednosti, ali su odličnom odbranom Ukrajinaca oba udarca izblokirana.

Nakon kornera i gužve u šesnaestercu, dobro je skočio Nikola Maksimović, ali Mitrović nije mogao da se snađe ispred gola protivnika.

Na duelu između Luksemburga i Portugala, koji takođe odlučuje o sudbini Orlova nije bilo mnogo šansi. Do prve je stigao Luksemburg već u šestom minutu preko Devila, ali nisu mogli do realizacije šanse.

Rodriges je posle kornera u 25. minutu pokušao glavom, ali je lopta završila iza gola.

Ni na stadionu "Rajko Mitić" nije ništa manje zanimljivo. Radonjić je u 27. minutu posle sjajnog prodora ponovo pripretio ekipi Andreja Ševčenka.

U 32. minutu Jaremčuk se posle sjajne akcije našao sam ispred Rajkovića i bez mnogo problema je glavom zatresao mrežu Srbije.

Time se nastavio trend “orlova” da u svakoj utakmici kvalifikacija prime gol.

Iako su Luksemburžani imali nekoliko izglednih šansi da stignu do vođstva protiv Portugala, ekipa Fernanda Santosa je sjajnim pogotkom Fernandesa stigla do prednosti u 39. minutu.

Ukrajinci su u završnici prvog poluvremena ponovo pripretili “orlovima” preko Jaremčuka, ali je Predrag Rajković odlično reagovao.

Zapretili su Ukrajinci početkom drugog dela meča. Ipak, odbranio je Rajković, posle čega je usledila akcija Srbije.

U 56. minutu, Tadić je uputio izvanredan centaršut, a Mitrović je odlično reagovao i postigao 34. gol u reprezentaciji.

Ni nakon novog vođstva Srbije, Ukrajina se nije predavala, a šansi je i posle 2:1 bilo na obe strane, uz nešto slabiji intenzitet u odnosu na prvo poluvreme.

U 72. minutu Tadić je sjajno proigrao Mitrovića koji je šutirao po desnoj strani, ali je golman gostiju pravovremeno reagovao.

Sve do nadoknade vremena, nije bilo prilika sa obe strane i svi su mislili da je Srbija upisala pobedu na stadionu Rajko Mitić, ali...

Ukrajina na Evropsko prvenstvo ide bez poraza jer je u poslednjoj sekundi susreta stigla do izjednačenja. Ponovo je kriva odbrana, po ko zna koji put, a Artem Besedin je matirao Predraga Rajkovića.

Meč ste mogli uživo da pratite na našem sajtu

SRBIJA - UKRAJINA 2:2

II POLUVREME:

90+3. minut - GOOOOOL! Besedin! Srbija - Ukrajina 2:2! - Taman smo mislili da se odbrana popravila, ali ponovo konfuzija pred golom Predraga Rajkovića. Posle neuspelih ispucavanja, napadač Dinamo Kijeva je savladao golmana Remsa i doneo svojoj selekciji bod

90.minut - Srbija se odlično brani u finišu utakmice, odbrana se popravila nakon silnih napada Ukrajine

Kraj nade u Luksemburgu: Ronaldo dovodi Portugal do 2:0!

87.minut - Ponovo konfuzija u odbrani domaćeg tima! Sreća je ponovo pogledala Srbiju, udarac odlazi preko gola Predraga Rajkovića

82.minut - Poslednja izmena u našoj reprezentaciji - Sergej Milinković Savić menja Nemanju Radonjića

79.minut - Opao je ritam utakmice na stadionu Rajko Mitić

76.minut - Nemanja Maksimović izlazi sa terena, Luka Milivojević je na terenu. Na drugoj strani, dvostruka izmena kod Ukrajinaca

72.minut - Ponovo udarac Aleksandra Mitrovića, ovoga puta korner za Srbiju. Nakon istog, Pjatov je lako uhvatio loptu

71.minut - Pokušao je Gaćinović, ali pas ka Tadiću je presečen od strane defanzivaca Ukrajine

68.minut - Izmena u redovima naše selekcije - Adem Ljajić izlazi iz igre, menja ga Mijat Gaćinović

65.minut - Radonjić prodire po krilu, ali bez realizacije

Luksemburg - Portugal 0:1

61.minut - Ukrajina je ponovo krenula u ofanzivu, ali je odbrana sada bila na nivou

56.minut - GOOOOL! MITROVIĆ! Srbija - Ukrajina 2:1! - Lepa akcija naše reprezentacije. Tadić je centrirao, a golmana Pjatova je savladao napadač Fulama, rutinski udarac u dalji ugao

54.minut - Konfuzija u odbrani Srbije, ali Ukrajinci nisu uspeli da upute udarac

50.minut - Prva prilika za našu selekciju! Šutirao je Ljajić sa distance, ali je Pjatov posle malo nesigurne reakcije, ipak uhvatio loptu

48.minut - Ukrajina prva preti u nastavku utakmice. Na kraju se sve završilo udarcem Malinovskog pored stative

46.minut - Drugo poluvreme je počelo

I POLUVREME:

45.minut - Kraj prvog poluvremena na stadionu Rajko Mitić, nerešeno je!

Gol u Luksemburgu: Portugal vodi preko Bruna Fernandesa

40.minut - Posle gola gostiju, nema prilika na obe strane

34.minut - Prvi žuti karton za našu reprezentaciju - Nemanja Radonjić

32.minut -GOOOOL! Jaremčuk! Srbija - Ukrajina 1:1! -  Odbrana je loše odregovala, Cigankov je centrirao, a napadač Genta se samo poklonio i matirao Rajkovića

Na isteku pola sata igre u drugoj utakmici: Luksemburg - Portugal 0:0

28.minut - Kontroliše igru Srbija, pokušao je i Adem Ljajić, ali i dalje bez novog gola

26.minut - Konačno novi napad naše selekcije, Pjatov je odličan na golu

23.minut - Najopasnija prilika za goste i sreća za Srbiju! Rajković je odbio loptu do Jarmolenka, iskusni fudbaler je šutirao, ali je pogodio stativu, Rajković i dalje ne savladan

21.minut - Ponovo šansa za Jarmolenka, ali Rajković siguran na golu

20.minut - Ukrajina napada našu selekciju koja se uspešno brani

13.minut - Velika šansa za Srbiju! Tadić nije uspeo da lepo zahvati loptu

RepublikaFoto: Todor Petković

12.minut - Ukrajina preti preko Jarmolenka, njegov udarac završio je za malo pored stative

9.minut - GOOOL! TADIĆ! Srbija-Ukrajina 1:0! - Siguran udarac izveo je sa jedanaest metara kapiten Ajaksa, Srbija je trenutno druga u grupi

8.minut - Penal za našu reprezentaciju! Dušan Tadić je šutirao, lopta je pogodila u lakat Matvijenka, a sudija Maden pokazao na belu tačku...

6. minut - Ubacio je Radonjić, ali je Pjatov lako uhvatio loptu

Počelo je i u Luksemburgu, Kristijano Ronaldo predvodi Portugal

5.minut - Uvodni početci susreta bez prilika na obe strane

1.minut - Utakmica je počela!

14.30 Videćemo koliki vetar sa leđa će imati "orlovi". Ovakva je trenutno situacija ispred stadiona "Rajko Mitić".

14.00 Selektor Tumbaković je rešio da "promeša" sastav koji je izašao na teren protiv Luksemburga, pa je u startnih 11 uvrstio Rajkovića, Rodića, Gudelja i Radonjića.

Evo kompletnih sastava ekipa.

Izabranici Ljubiše Tumbakovića imaju teoretske šanse da se plasiraju putem kvalifikacija, međutim mnogo su veće šanse da ćemo kroz baraž Lige nacija tražiti vizu za EURO 2020.

Da bi "orlovi" otišli direktno preko kvalifikacija potrebno je da pobede Ukrajinu i da Portugal na gostovanju protiv Luksemburga ne ostvari trijumf.