Menš zaseo na čelo Bundeslige!

27.10.2019

19:53

Fudbaleri Menhengladbaha su savladali Frankfurt sa 4:2 i učvrstili se na prvom mestu Bundeslige.

Fudbaleri Borusije

Izabranici trenera Marka Rozea su ostvarili šesti trijumf iz devet mečeva i imaju 19 bodova, jedan više od drugoplasiranog Bajerna.

Borusija je do prednosti na svom terenu stigla u 28. minutu, golom Markusa Turama. U nadoknadi prvog poluvremena u strelce se upisao i Oskar Vend, pa je domaći tim sa prednošću od dva gola otišao na odmor.

Nastavak je najavio dramu, u 59. minutu je Dani da Kosta savladao golmana Jana Somera, ali je u 75. Niko Elvedi vratio Menhengladbahu prednost od dva gola. Svega četiri minuta kasnije je Martin Hintereger postigao drugi pogodak za Ajntraht, ali je u 85. konačnih 4:2 za domaću ekipu postavio Denis Zakarija.

Za goste je do 79. minuta na terenu bio Filip Kostić, a od 83. je šansu dobio Dejan Joveljić. U prvom meču dana Volfsburg i Augzburg su odigrali nerešeno, bez golova.