Košmarna noć u Londonu: Totenhem petardom vratio Zvezdu u realnost!

22.10.2019

17:50 >> 21:11

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Totenhema rezultatom 5:0 u okviru trećeg kola grupe B UEFA Lige šampiona u Londonu. Izabranici Vladana Milojevića su tako upisali drugi poraz na isto toliko gostovanja u elitnom klupskom takmičenju.

Dva gola Sona večeras u Londonu, Borjan je bio nemoćan

U prvih pet minuta utakmice videli smo polu prilike domaćeg tima, koje su na kraju nagrađene u devetom minutu. Izveo je korner Erik Lamela, najviši u skoku bio je kapiten Totenhema, Hari Kejn koji je glavom savladao Milana Borjana. Iskusni napadač je pobegao Degeneku i doneo 1:0 svom timu.

Totenhem nije stajao sa prilikama i posle gola je imao još dve šanse preko Sona i Kejna. Novu loptu iza leđa Milana Borjana videli smo u 16.minutu. Erik Lamela je uputio pas ka Sonu koji je ostao sam kao duh na desnoj stativi i nije mu bilo teško da savlada golmana crveno-belih za 2:0.

Crvena zvezda je do prve prilike došla desetak minuta kasnije. Šutirao je glavom Van la Para, ali je Gazaniga bio siguran na golu. Crvena zvezda se probudila tokom tog perioda igre i negde do 35. minuta stvarala dobre šanse, a Marko Gobeljić tada čak tri puta šutirao ka golu argentinskog čuvara mreže.

Ipak, u 44. minutu još jedan gol u korist Totenhema. Pogrešio je na sredini terena kapiten Marko Marin, Ndombele mu je oduzeo loptu, proigrao Sona, a Korejanac je postigao drugi gol na utakmici za 3:0.

Lamela je imao prvu priliku u drugom poluvremenu u 50. minutu, nije bio precizan.

Četiri minuta kasnije nova munjevita akcija Totenhema. Gazaniga je ispucao loptu ka Kejnu, koji glavom spušta za Sona, ovaj je prosledio udesno ka Lameli koji na kraju šutira, ali neprecizno, lopta odlazi pored desne stative.

Minut kasnije Zvezda preti na drugoj strani preko Gobeljića, koji iskosa sa desne strane šutira u bliži ugao, ali Gazaniga brani.

Ipak, 57. minut, Totenhem ponovo izvodi odličnu akciju, Orije je na desnoj strani ponovo prevario večeras vrlo slabog Rodića, poslao loptu u sredinu kaznenog prostora, gde je i Lamela ostao bez čuvara i slobodan prostor je na najbolji način iskoristio - 4:0.

Marko Gobeljić

U 59. minutu nova kontra domaćih, Lamela izlazi jedan na jedan sa Borjanom, ali Zvezdin golman uspeva da zaustavi ovaj udarac.

Nova prilika za Sona i u 64. minutu, ali bio je sebičan u toj situaciji reprezentativac Južne Koreje.

Zvezda uzvraća dva minuta kasnije preko Marina i Garsije, Zvezdin kapiten je odlično odigrao dupli pas sa Garsijom koji je ušao u kazneni prostor sa leve strane, ali njegov šut zaustavlja Gazaniga.

Marko Marin

A onda u 70. minutu Marko Marin u sličnoj situaciji kao potiv Bajerna u Minhenu i ponovo je isti epilog, lopta završava zamalo pored leve stative. Bila je to najbolja prilika za Zvezdu.

Samo dva minuta kasnije ''petarda'' na drugoj strani. Još jedna brza i jednostavna akcija ''Pevaca'', Ndombele je proigrao Kejna na levoj strani, a ovaj majstorski šalje loptu kroz noge Gobeljiću u suprotni ugao Borjanovog gola, u malu mrežu - 5:0.

Pirej, Grčka: Olimpijakos - Bajern Minhen 2:3

TOTENHEM - CRVENA ZVEZDA 5:0

II POLUVREME

90+2.minut - Nadoknada vremena bila je dva minuta, sudija Gvida svira kraj utakmice u prestonici Engleske

87.minut - Totenhem i dalje napada, iako je do kraja utakmice ostalo nešto više od tri minuta

83.minut - Žuti karton za Milunovića nakon udaranja Lo Selsa

82.minut - Poslednja izmena u redovima Zvezde: Aleksa Vukanović menja Van la Paru

Mateo Garsija protiv Totenhema

78.minut - Centaršut Rodića, ali bez efekta. Poslednja izmena u redovima Totenhema, Dele Ali ustupa mesto Đovaniju Lo Selsu

Pirej,Grčka: Olimpijakos - Bajern Minhen 2:3

73.minut

72.minut - GOOOL! KEJN! Totenhem - Crvena zvezda 5:0! - Ispao je Gobeljić, Kejn se lako oslobodio i šutirao i postigao svoj drugi gol na meču

70.minut - Udarac Marina isti kao u Minhenu, rezultat posle šuta isti, nema gola za crveno-bele u Londonu

68. minut - Dve prilike na obe strane, na jednoj Garsija, na drugoj Son. Son izlazi iz igre, menja ga Erik Dajer

65.minut - Pritisak Totenhema se nastavlja, crveno-beli bez šansi

Pirej, Grčka: Olimpijakos - Bajern Minhen 1:2

61.minut - Dvostruka izmena u Crvenoj zvezdi, u igru ulaze Njegoš Petrović i Milan Pavkov, dok teren napuštaju Hoze Kanjas i Tomane

58.minut - Odmah nakon gola još jedna prilika za Lamelu, ali Borjan je odbranio posle situacije jedan na jedan

57.minut - GOL! LAMELA! Totenhem - Crvena zvezda 4:0! - Ispao je Rodić, Orije je proigrao Lamelu, a Argentinac je vrlo lako savladao Borjana

56.minut - Ponovo preti Gobeljić, ali opet siguran Gazaniga

53.minut - Dobra kombinacija fudbalera Totenhema, nema gola za domaćina. Nakon pasa Sona, šutirao je Lamela pored gola

52.minut - Bila je ovo dobra prilika i centaršut Gobeljića, ali Gvida pokazuje da je ovo ofsajd

51.minut - Centaršut Kejna i udarac Lamele preko gola

48.minut - Nezgodan centaršut Marka Marina, ali ipak su se fudbaleri Totenhema snašli

Pirej, Grčka: Olimpijakos - Bajern Minhen 1:1

46.minut - Drugo poluvreme je počelo!

I POLUVREME

45.minut - Kraj prvog poluvremena u Londonu: Totenhem - Crvena zvezda 3:0

44.minut - GOOOL! SON! Totenhem - Crvena zvezda 3:0! - Pogrešio je Marko Marin na sredini terena, Ndombele mu je oduzeo loptu, proigrao Sona, a kapitenu Južne Koreje nije bilo teško da po drugi put savlada Borjana

43.minut - Ponovo duel Vertongena i Tomanea, faul u korist Portugalca

42.minut - Pritisnuo je Van la Para Dejvisa, ali sudija Gvida pokazao da je Holanđanin igrao rukom

39.minut - Totenhem se posle malo mirnijeg fudbala, vraća u napadački sistem

36.minut - Dva puta je šutirao Gobeljić, prvo je pogodio Vertongena, nakon toga lopta pogađa Marina i odlazi pored gola

RepublikaFoto: Petar Milovanović

33.minut - Odlično su odigrali defanzivci Zvezde u ovom trenutku, Kejn bez prilike za udarac

30.minut - Oštar centaršut Marina, ali Orije je izbacio loptu u aut. Nakon toga, Gobeljić šutira, ali Gazaniga skida loptu sa prečke i skreće je u korner. Nema gola u Londonu i dalje u mreži domaćeg tima

29.minut - Lep dribling Garsije, Marin je pokušao petom da proigra Tomena, ali nije prošlo

26.minut -Prva prilika za Zvezdu i prvi udarac u okvir gola. Šutirao je glavom Van la Para, odbranio je Gazaniga

24.minut - Dobra kombinacija Dejvisa i Lamele, Argentinac pravo u Borjana za novi korner posle kojeg nema opasnosti

21.minut- Pleše domaćin oko gola gostiju. Šutirao je Ndombele, Borjan je odbranio, lopta se odbila u korner. Bez opasnosti po gol Zvezde nakon istog

Olimpijakos - Bajern Minhen 1:0

19.minut- Zvezdi je potrebno da poveže nekoliko pasova, da dobije na sigurnosti i samopouzdanju. Teško za sada ide iznošenje sa svoje polovine

16.minut - GOOOOL! SON! Totenhem-Crvena zvezda 2:0! - Ponovo je asistent Erik Lamela, ovoga puta strelac je bio Son. Ostao je Korejanac sam kao duh na desnoj stativi i lako savladao Borjana

15.minut - Pokušala je Zvezda preko Gobeljića, ali desni bek posle centaršuta nikog nije pronašao u šesnestercu domaćina

13.minut - I dalje preti Totenhem, sada je pokušao Son

11.minut - Samo nekoliko sekundi posle gola, ponovo je priliku imao Hari Kejn, ali Borjan ovoga puta siguran na golu

9.minut - GOOOOL! KEJN! Totenhem - Crvena zvezda 1:0! - Izveo je korner Erik Lamela, Kejn je pobegao Degeneku i glavom matirao Milana Borjana

7.minut - Grub start, sada faul nad Tomaneom

5.minut - Još jedna dobra prilika za Totenhem, Son je šutirao, ali Borjan je uhvatio živu loptu

4.minut - Nekoliko duela na sredini terena, prekršaj u korist domaćeg tima

3.minut - Kejn se prošetao do gola Zvezde, pao, ali sudija Gvida pokazuje da nema penala

1.minut - Utakmica je počela!

SREĆNO CRVENOJ ZVEZDI!

20.55 - Tribine stadiona u Londonu ne obećavaju da će biti popunjen do poslednjeg mesta. Navijači su očigledno razočarani lošim rezultatima odlučili da preskoče meč sa Zvezdom

20.50 - U drugom susretu grupe B, Olimpijakos takođe od 21 čas na svom stadionu dočekuje Bajern iz Minhena

20.40 - Nažalost, imali smo lošu uvertiru pred meč seniora, jer su omladinci doživeli debakl protiv "Pevaca" tokom dana, više o tome pročitajte OVDE

20.30 - Argentinski stručnjak kao adute među rezervistima ima golmana Ostina, te Vinksa, Dajera, Lo Selsa, Fojta, Eriksena i Lukasa Muru

20.15 - Na klupi prvaka Srbije ostali su rezervni golman Popović i ostali igrači: Žander, Babić Petrović, Ivanić, Pavkov i Vukanović

20.00 - Vladan Milojević i Maurisio Poketino su odredili startne postave. Kojih jedanaest igrača će se naći od prvog minuta na terenu, više o tome pročitajte OVDE

19.50 - Glavni sudija večerašnjeg duela je Italijan, Marko Gvida. Njegovi pomoćnici u Londonu biće Filipo Meli i Ćiro Karbone. Četvrti sudija biće Mauricio Marijani, dok će u VAR sobi biti legendarni Đanluka Roki

19.40 - Prvi međusobni susret dveju ekipa dogodio se u UEFA kupu pre 47 godina. Tada je tim iz prestonice Engleske na svom terenu slavio 2:0, a u revanšu na Marakani bilo je 1:0 u korist crveno-belih

Tada, 13. decembra 1972. godine, ekipu je predvodio Miljan Miljanić sa klupe, ali pred više od 70.000 gledalaca u Beogradu, minimalna pobeda nije bila dovoljna da se prođe dalje