Greška golmana i VAR doneli 3 boda Viljarealu u Barseloni

20.10.2019

15:58

Fudbaleri Viljareala savladali su Espanjol sa 1:0 na gostovanju Espanjolu golom Karla Tokoa Ekabmbija.

Žuta podmornica sve bolja ove sezone

Napadač Viljareala iskoristio je katastrofalnu grešku golmana protvivnika i u 17, minutu je zatresao mrežu za vođstvo svog tima.

Do poluvremena Espanjol je bio bolji tim, ali su Darder i Kaljeri promašili svoje prilike. Nastavila se bolja igra domačina i u drugom poluvremenu, imao je tim iz Barselone nekoliko prilika, ali nije mogao do gola.

Ekambi nije iskoristio jedinu šansu za Viljareal u drugom delu, a prava drama se desila pet minuta pre kraja meča. U 85. minutu Serhio Asenho je skinuo zicer Estebanu Graneru, a onda je sudija pokazao na belu tačku u narednom minutu.

Ipak posle asistencije VAR-a penal za Espanjol je poništen i bodovi su otišli “žutoj podmornici”. Viljareal se ovom pobedom popeo na šesto mesot na tabeli, dok je Espanjol nastavio sa očajnom igrom i trenutno je pretposlednji.