Majstor Puki približio Finsku plasmanu na EP!

15.10.2019

18:17

Fudbaleri Finske upisali su važan trijumf u borbi za plasman na Evropsko prvenstvo.

Temu Puki

Oni su na svom stadionu savladali Jermeniju sa 3:0 u 8. kolu kvalifikacija za EP. Finci su tako u direktnom duelu protiv jednog od rivala za drugo mesto stigli do ubedljive pobede, pa su sada korak bliže plasmanu na smotru najboljih reprezentacija u Evropi.

Dugo je trebalo domaćinu da slomi otpor sve boljih gostiju. Jensen je u 31. minutu posle greške golmana Jermenije pronašao put do mreže i doneo vođstvo svom timu.

Druga dva gola pala su u nastavku utakmice i oba je dao Temu Puki. Fantastični napadač Noriča je prvo u 61. minutu sjajno prebacio golmana Jermenije i poslao loptu u gol za 2:0.

Puki je skoro na identičan način postigao i drugi gol na meču u 88. minutu i tako postavio konačnih 3:0.

Finska je ovim trijumfom došla do 15. boda, dok je Jermenija ostala na 10.