Zadar izdržao poluvreme, pa onda izgubio od Budućnosti

06.10.2019

18:01

Košarkaši Budućnosti savladali su Zadar 93:80 u prvom kolu ABA lige i tako opravdali epitet favorita na ovom meču.

RepublikaFoto: Budućnost VOLI
Teža pobeda nego što se očekivalo

Prvo poluvreme se završilo nerešenim rezultatom, ali je onda tim iz Podgorice uspeo da prelomi utakmicu i pobedi sa dvocifrenom razlikom. Problem domaćina u prvom poluvremenu je bila jako loša odbrana, ali čim je Budućnost zaigrala malo oštrije došla je do prednosti.

Danilo Nikolić je bio najefikasniji sa 14 poena, njegov prezimenjak Zoran je ubacio 13, kao i Šehović. U timu Zadra Alen je imao 16, a Siriščević i Fundić po 14 poena.