LE: SMS režirao preokret Lacija, Sevilja igrala za srpski fudbal, surovi Arsenal!

03.10.2019

21:04

Fudbaleri Sevilje pobedili su APOEL i time pomogli srpskom fudbalu, dok je Lacio došao do preokreta na krilima Sergeja Milinković-Savića.

Sergej Milinković-Savić

Sevilja je sa minimalnih 1:0 savladala APOEL, i tako pomogla Srbiji kojoj su u narednom periodu potrebni kiksevi kiparskih klubova zbog nacionalnog koeficijenta.

Španski predstavnik je dominirao tokom celog meča sa preko 70 odsto lopte u nogama, ali je uspeo da iskoristi samo jednu priliku.

Lacio je gubio od Rena, ali došao do preokreta i slavio pobedu u Rimu protiv Rena od 2:1.

Gol za goste postigao je Morel u 55. minutu, ali je onda usledio šou Sergej Milinković-Savića.

On je prvo u 64. minutu odlično pogodio ugao gola Francuza i doneo izjednačenje, a onda u 75. minutu poslao fenomenalan centaršut za Imobilea, koji je bio neumojiv.

Srpski vezista je potvrdio da se nalazi u fenomenalnoj formi, pošto je na drugom meču zaredom, posle ligaškog protiv Đenoe, učestvovao sa golom i asistencijom.

Lacio je pobedom uspeo da svojim navijačima izbriše iz sećanja jako loše izdanje u prvom kolu, kada je od njih bolji bio rumunski Kluž.

Arsenal je opravdao očekivanja i sa podmlađenim sastavom lako izašao na kraj sa Standardom iz Liježa – 4:0.

Već u 16. minutu bilo je 2:0, nakon što je za samo tri minuta mladi Martineli postigao dva gola.

"Tobdžije" nisu dugo čekale za treći pogodak, pošto je u 22. minutu precizan bio Vilok.

Unaj Emeri je u drugom plouvremenu ubacio neke standardne prvotimce, kako bi osetili teren pred Premijer ligu za vikend, a na konačnih 4:0 povisio je Španac Dani Sebaljos svojim prvim golom u karijeri za ovaj klub.

Ajntraht Frankfurt uspeo je da savlada neugodni Gimaraeš u Portugalu rezultatom 1:0.

Gimaraeš se dobro držao tokom celog meča, ali nije uspeo da stvori veliki broj prilika, pa je pogodak Ndike u 36. minutu bio dovoljan za pobedu Nemaca.

Što se srpskih fudbalera tiče, Filip Kostić je proveo ceo meč na terenu za goste, Mijat Gaćinović je presedeo utakmicu, dok Dejan Joveljić nije bio ni u protokolu.

Nemanja Maksimović je igrao od 84. minuta za Hetafe, koji je sa 2:1 pobedio Krasnodar na gostovanju.

REZULTATI UTAKMICA ODIGRANIH OD 21:00

Arsenal – Standard 4:0
(Martineli 13, 16, Vilok 22, Sebaljos 57)
Seltik – Kluž 2:0