Nathove magije nedovoljne za pobedu Partizana, Holanđani se izvukli u Humskoj sa igračem manje!

19.09.2019

21:06 >> 21:05

Šteta! Partizan je remizirao 2:2 sa AZ Alkmarom u prvom kolu grupe L u novoj sezoni UEFA Lige Evrope.

Radost fudbalera Partizana

Očekivano je Savo Milošević na klupi ostavio Lazara Markovića i Sejduba Sumu, dok trener gostiju nije ništa iznenadio i na teren je poslao najboljih jedanaest momaka.

Prvu priliku Partizan je imao već u 3. minutu utakmice, a preko gola je posle lepe akcije Asana i Tošića, šutirao Natho.

Sreća za Partizan u sedmom minutu utakmice! Akcija gostiju, Badu se našao oči u oči sa Stojkovićem, ali samo korner iz kog Holanđani nisu pripretili golmanu crno-belih.

Radost fudbalera AZ Alkmara

Prvi gol na večerašnjoj utakmici videli smo u 12. minutu utakmice! Pukla je kontra, AZ je napravio dobar napad, Stengs je bio na pravom mestu i samo je ubacio loptu u mrežu... Kada Partizan nije iskoristio neke dobre napade i šanse, usledila je kazna.

Posle gola gostiju nismo videli mnogo prilika sa obe strane, ali jedan trenutak u 27. minutu je promenio sve. Zbog faula sa leđa nad Asanom kao poslednji igrač odbrane, crveni karton je dobio desni bek Svenson.

Samo dva minuta kasnije, imao je slobodan udarac domaćin, ali Zoran Tošić pravo u živi zid sa distance od nekih dvadesetak metara.

U 37. minutu nova prilika za Partizan!Odličan centaršut Natha, ali Asano glavom preko gola!

Ekipa Sava Miloševića do izjednačenja dolazi u 42. minutu! Bili su u duelu Vujtens i Sadik, obstrano povlačenje je usledilo, ali je mladi napadač pao i sudija Gvida je pokazao na belu tačku. Precizan sa jedanaest metara bio je Natho kojem je ovo prvenac u crno-belom dresu.

Drugo poluvreme počelo je ofanzivom Partizana i šutevima Natha i Asana, koji su bili nedovoljno precizni. Crno-beli, ipak, nisu dugo čekali na gol.

U 61. minutu Sadik je dobio dobru loptu i ostao sam ispred gola Alkmara. Šutirao je, pogodio stativu, ali se lopta odbila do sveprisutnog Natha koji je dobro zahvatio loptu i doneo prednost domaćinu.

Partizan je nastavio da napada, ostavljajući dosta prostora za kontranapade gostiju, koji su ti iskoristili. Samo pet minuta nakon gola za 2:1.

Boadu je iskoristio zaspalu odbranu beogradskog kluba i rešio situaciju sa Stojkovićem jedan na jedan, pa je Alkmar izjednačio kada maltene niko to nije očekivao.

Crno-beli se nisu predavali i nastavili su da napadaju želeći da osvoje sva tri boda. Milošević je pokušao ubacivanjem Markovića i Sume, ali to nije urodilo plodom.

Asano i Suma su imali po jednu solidnu priliku u završnici, a najveću je propustio Marković. Sam je bio bivši igrač Liverpula pred golmanom Alkmara, pokušao je da ga lobuje, ali je lopta završila tik iznad prečke.

Partizan u narednom kolu, 3. oktobra, gostuje Astani, dok Alkmar istog dana dočekuje Mančester junajted.

GRUPA L:

PARTIZAN - AZ ALKMAR 2:2 (NATHO 42., 61./ STENGS 12. , BOADU 66.)

MANČESTER JUNAJTED - ASTANA 1:0 (GRINVUD 72.)

KRAJ UTAKMICE:

PARTIZAN - AZ ALKMAR 2:2

* Nadoknada drugog poluvremena: 3 MINUTA

87.minut - Debitant na terenu! Petar Gigić menja Umara Sadika

85.minut - Jaoooo! Odlična prilika! Marković preko gola...

83.minut - Ponovo šansa za Partizan, ponovo lopta ide pored gola. Izmena u AZ Alkmaru, Klasi menja strelca prvog gola, Stengsa

81.minut - Asano šutira, ali pored gola

78.minut - Velika borba na sredini terena, ali bez efekta. Izmena u Partizanu, Suma menja Šćekića

73.minut - Tri kornera zaredom za Partizan, ali nije umeo domaćin da iskoristi nijedan udarac iz ugla

GOOOL U ENGLESKOJ! Junajted vodi protiv Astane, strelac Grinvud!

70.minut - Ponovo dobra prilika za crno-bele, ali je sudija na kraju svirao ofsajd

67.minut - GOOOOL! Partizan - AZ Alkmar 2:2! Boadu je pogodio, iskoristio je šansu iz polukontre....

71. minut u Engleskoj: Mančester junajted - Astana 0:0

63.minut - Izmena u Partizanu - Lazar Marković menja Zorana Tošića

61.minut - GOOOOL! Partizan - AZ Alkmar 2:1! Posle stative Sadika, Natho je bio priseban i lepo je pogodio mrežu. Partizan vodi i ima igrača više

58.minut - Partizan odličan na obe strane, sjajan u odbrani iskusni Ostojić

54.minut - Parcelis menja Vujtensa u redovima gostiju. Igrač koji je napustio igru je skrivio penal u korist Partizana

52.minut - VAŽNO! Žuti karton za trenera gostiju, Arne Slota

49.minut - Dve prilike za Takumu Asana, mogao je Partizan da dođe do preokreta, ali je Bizo odbranio oba udarca

46.minut - Drugo poluvreme na stadionu Partizana je počelo. Radi podsećanja, AZ ima igrača manje od 27. minuta utakmice, desni bek Svenson je dobio crveni karton

KRAJ PRVOG POLUVREMENA:

PARTIZAN - AZ ALKMAR 1:1

Nadoknada vremena: 2 MINUTA

42.minut - GOOOOOL! Partizan – AZ Alkmar 1:1! Bili su u duelu Vujtens i Sadik, obstrano povlačenje je usledilo, ali je mladi napadač pao i sudija Gvida je pokazao na belu tačku. Precizan sa jedanaest metara bio je Natho kojem je ovo prvenac u crno-belom dresu

Natho je savladao Bizoa sa jedanaest metara

37.minut - Odličan centaršut Natha, ali Asano glavom preko gola

38.minut u Engleskoj: Mančester junajted - Astana 0:0

35.minut - Tvrda igra na sredini terena, sudija Gvida je svaki kontakt svira

31.minut - Izmena u redovima Holanđana! Iz igre je izašao Idrisi, a mesto desnog beka zauzeo je Sugavara

29. minut - Imao je slobodan udarac domaćin, ali Zoran Tošić pravo u živi zid

27.minut - CRVENI KARTON ZA SVENSONA! Partizan ima igrača više, isljučen je desni bek AZ Alkmara

25.minut - ŽUTI KARTON ZA SAŠU ZDJELARA! Publika nezadovoljna suđenjem Marka Gvide

U Engleskoj i dalje bez golova, Mančester junajted - Astana 0:0

21.minut - Partizan se probudio nošen podrškom publike, ali odbrana Holanđana za sada na jednom odličnom nivou

17.minut - Prva šansa za Partizan posle gola gostiju. Udarac Natha sa distance, ali pravo u golmana Bizota

12. minut - GOOOOOOL! Partizan - AZ Alkmar 0:1! Pukla je kontra, AZ je napravio dobar napad, Stengs je bio na pravom mestu i samo je ubacio loptu u mrežu...

10.minut - Još jedna prilika za Partizan, ovoga puta udarac Tošića preko gola posle pasa Sadika

7.minut - Sreća za Partizan! Akcija gostiju, Badu se našao oči u oči sa Stojkovićem, ali samo korner iz kog Holanđani nisu pripretili

5.minut - Asano je bio u dobrom prodoru, ali bio je to potez više brzog Japanca i na kraju gol - aut

3.minut - Odličan napad i prva prilika za crno-bele, udarac Natha preko gola

1. minut - Prva utakmica Partizana u Ligi Evrope ove sezone je počela

UTAKMICA JE POČELA, SREĆNO PARTIZANU!

20.55 - Na stadionu Partizana očekuje se oko 20.000 dece iz Srbije i širom regiona

20.50 - U okviru ove iste grupe L, od 21 čas, Mančester junajted dočekuje Astanu

RepublikaFoto: Republika.rs

20.30 - Fudbaleri Partizana na večerašnjem meču pokušaće da dođu do 102. pobede u Evropi. Ovo će biti tačno 258. meč crno-belih koji su uz 101 pobedu, doživeli 100 poraza uz 56 remija.

20.10- Glavni sudija utakmice na stadionu Partizana biće Marko Gvida, 38-godišnji Italijan

20.00 - Partizan i AZ Alkmar su se do sada sastajali u dva navrata kroz istoriju. Oba puta se to desilo u okviru grupne faze Lige Evrope u sezoni 2015/2016. Crno-beli su u prvom kolu tada slavili nad holandskim timom 3:2 u Beogradu, dok je u petom kolu bilo 2:1 u korist gostiju u Alkmaru