Odvažna Zvezda pokazala zube, ali je Bajern bio prejak!

18.09.2019

18:15 >> 20:54

Fudbaleri Crvene zvezde idoživeli su poraz od 3:0 u prvom kolu Lige šampiona na gostovanju Bajernu u Minhenu.

RepublikaFoto: Tanjug
Veliki dueli vode se u Minhenu

Zvezda nije uspela da osvoji prve bodove u Ligi šampiona, ali je pružila pristojan otpor favorizovanom Bajernu.

Bavarci su pobedom upisali tri boda i zaradili 2.700.000 evra prema pravilima UEFA, dok su crveno-beli ostali bez ičega.

Šampion Nemačke je mogao da postigne mnogo više od dva gola, ali je svoje šanse imala i Zvezda. Crveno-beli su u nekoliko navrata bili izuzetno blizu golu, ali su ipak ostali bez pogotka na Alijanc areni.

Ipak, na kraju je Bajern izuzetno zasluženo slavio. Imao je 65 odsto poseda lopte, 33 šuta ka golu protivnika naspram osam Zvezdinih, od kojih je čak deset završilo u okviru gola.

Ekipa Vladana Milojevića bila je u defanzivi od samog početka utakmice. Bajern je imao loptu u svojim nogama i pokušavao da pripreti, ali je ostavljao koliko-toliko prostora za kontranapade.

U prvih deset minuta Bavarci su imali par polu-prilika, a mogli su da dožive šok u 13. minutu. Nojer se igrao sa loptom i jedna sekunda je nedostajala Pavkovu da ga kazni.

Samo tri minuta kasnije crveno-beli su opet pripretili. Marin je šutirao sa 20-ak metara od gola, a lopta se odbila do Pavkova. Iz nezgodne pozicije Pavkov se nije najbolje snašao i Pavar je fenomenalno odreagovao, pa je ostalo 0:0.

Sredinom prvog poluvremena Bajern je dodao "gas". Pripretili su Kutinjo i Ernandez sa distance, ali nisu uspeli da pogode okvir gola.

Zvezda je ponovo bila u prilici da kazni domaćina. Jovančić je imao neverovatno dozu sreće i prešao tri protivnička igrača, poslao loptu do Žandera, a on solo-prodorom izborio poziciju za šut. Ipak, njegov udarac završio je samo u maloj mreži.

Bajern je nastavio da napada i napada. Degenek i Gobeljić su fenomenalno odreagovali u dva navrata, ali spasa nije bilo u 34. minutu. Perišić je probio po levom boku, centrirao Komanu, a Žander je bio potpuno nespreman i praktično dopustio Francuzu da postigne gol za 1:0.

Već u 40. minutu desila se nova zanimljiva situacija. Uvek aktivni Kutinjo je pogodio mrežu, krenuo da slavi, ali je dosuđen ofsajd. Kako se pokazalo na ponovljenom snimku, ispravna odluka sudije.

Do kraja poluvremena Borjan je dvaput odlično reagovao, pa je Bajern "samo" sa "minimalcem" otišao na pauzu.

Kovač je na poluvremenu očigledno rekao svojim igračima da je najbolje da što pre postignu barem još jedan gol. Opasad gola gostiju bila je konstantna, a odlične prilike imali su Perišić i Toliso, kada se zadrmala i stativa gola Zvezde.

Borjan je i u nastavku bio briljantan, ne dopuštajući Bajernu da postigne gol iz brojnih prilika koje su imali. Dobro se pozicionirao, pokazao zavidan refleks i ulivao nadu svojim kolegama.

Zvezda je prvi put u drugom poluvremenu pripretila preko Žandera, koji ponovo nije dobro šutirao nakon što je sebi napravio promenu. U 62. minutu ponovo je Pavkov bio akter zanimljive scene. Imao je šansu, ali je za sekundu zakasnio pa je umesto lopte šutnuo Alkantaru.

Crveno-beli su nastavili da se brane svim silama u nastavku meča. BAjern je pretio preko Perišića, koji je pogodio prečku u 65. minutu, a onda i preko Levandovskog koji je odmah zatim prebacio gol iz ozbiljne šanse.

Ipak, i dalje je bilo 1:0, a nada za Zvezdu je postojala. Tu nadu je dodatno probudio Marko Marin u 78. minutu.

Došao je do lopte, došao je do prostora, namestio se na desnu nogu... Ali, njegov udarac je završio nepun metar od gola Nojera koji je loptu nepomično gledao.

To je bila poslednja prilika i poslednja dobra stvar koju smo videli od Zvezde u sredu uveče.

U 80. minutu Marko Gobeljić je napravio dve velike greške. Prvo izgubio loptu, a onda je praktično dodao Levandovskom koji je konačno iskoristio jednu od prilika koje je imao.

Bajern je imao mnogo više energije u nastavku i nastavio je da preti iako je pobednik bio rešen. U 87. minutu Milunović je uspeo da nespretno odreaguje i pogodi prečku svog gola, ali onda u 90. da loptu skloni sa gol-linije Borjanovog gola.

Ipak, usledio je novi hladan tuš za zvezdaše. Alkantara je prodao "foru" u prvom minutu nadoknade, kada je umesto da se namesti na šut iz slobodnog udaraca samo "bocnuo" živi zid, a to sve ispratio Miler. Borjan je pokrio uglove, ali nije imao realne šanse.

U narednom kolu, 1. oktobra, Zvezda dočekuje Olimpijakos, dok Bajern ide na megdan Totenhemu.

Tok meča mogli ste da pratitie uživo na našem sajtu.

GRUPA B

Olimpijakos - Totenhem 2:2 (Prodense, Valbuena; Kejn, Moura)

Bajern Minhen - Crvena zvezda 3:0 (Koman, Levandovski, Miler)

BAJERN MINHEN - CRVENA ZVEZDA 3:0 (1:0)

II POLUVREME

94. minut - Kraj meča i pobeda Bajerna od 3:0.

90. minut Atletiko Madrid 2:2 Juventus, PSŽ 3:0 Real Madrid

91. minut - GOOOOOOL! Izradili su iz prekida odbranu Zvezde fudbaleri Bajerna, pa je Miler povećao na 3:0.

87. minut - Milunović umalo autogol, srećom pogodio je prečku.

82. minut - Tukao je Vulić, ali pored gola. Poslednja izmena u Zvezdi, Vukanović menja umornog Garsiju.

80. minut - GOOOOOOL! Očajna reakcija Zvezdinih bekova, Levandovski pogađa za 2:0.

78. minut - Marin je propustio najveću šansu za Zvezdu, iz sjajne pozicije šutirao je pored gola.

74. minut - Pavar iz velike daljine šutira preko gola. Nekoliko desetina sekundi kasnije oprobao se i rezervista Gnabri.

70. minut - Boaći menja Pavkova.

70. minut - Atletiko Madrid 1:2 Juventus - Savić

69. minut - Leva pokušava, ali ne može do gola, ovog puta je bio izblokiran.

65. minut - Atletiko Madrid 0:2 Juventus - Matuidi

65. minut - Kakve dve šanse za Bajern, prvo je posle sjajne akcije prečku pogodio Perišić, a onda je u nastavku akcije prazan gol promašio Levandovski.

61. minut - Žander je lepo iskoristio pas Marina i probio po levoj strani, ušao u sredinu, ali je onda loše šutirao. Šteta. Odmah zatim i prva izmena u Zvezdi, Vulić menja Jovančića.

58. minut - Još jednom preti Levandovski, ali jedan igrač Zvezde glavom izbacuje loptu sa gol linije.

57. minut - Pogrešila je Zvezda na sredini terena, srećom Borjan je sjajno skratio udarac Levi, i održao Zvezdu u životu.

55. minut - Perišić je šutirao iz blizine, ali Borjan ponovo sjajno brani.

54. minut - Garsija je iznudio korner za crveno-bele, u nastavku je Gobeljić nekontrolisano šutirao.

53. minut - Sjajan napad Bajerna, Toliso na dodavanje Komana pogađa stativu.

52. minut - Degenek je napravio faul u okolini šesnaesterca, a Levandovski je prebacio i zid i gol.

50. minut - Perišićev šut izblokiran, korner za Bajern. Bez opasnosti posle udaraca iz ugla po gol srpskog šampiona.

48. minut - Atletiko Madrid 0:1 Juventus - Kvadrado

47. minut - Ko zna koji pokušaj Kutinja, al ponovo neprecizno.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

I POLUVREME

45 + 1 minut - Sjajna odbrana Borjana posle šuta Levandovskog. U nastavku akcije pokušao je i Toliso, ali je golman Zvezde još jednom sjajno intervenisao.

44. minut - Još jedan opasan udarac Kutinja, pored gola ovog puta.

40. minut - Kutinjo je postigao gol, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda.

39. minut - Levandovski tuče, Borjan dobro postavljen.

36. minut - PSŽ 2:0 Real Madrid - Di Marija 14, 33. minut

34. minut - GOOOOOL! Koman postiže gol, Bajern vodi sa 1:0. Ernandez je sjajno ubacio loptu, a Koman se poklonio i glavom poslao u mrežu.

33. minut - Još jedan opasan napad Bajerna, ali je jedan fudbaler Zvezde u poslednjem trenutku izblokirao udarac

27. minut - Prva šansa za Zvezdu, tukao je Žander, ali pogodio samo zadnji deo mreže. Kakva šteta.

25. minut - Opasan napad Bajerna, Ernandez je uputio nešto između centaršuta i šuta, srećom pored gola.

21. minut - Strašan udarac Kutinja, ali je lopta prozujala tik preko prečke.

20. minut - Nekontrolisan pokušaj Komana.

16. minut - PSŽ 1:0 Real Madrid, Di Marija

16. minut - Sjajna kontra Zvezde, Marin je loše šutirao, lopta je nekako došla do Pavkova koji je pao posle duela sa fudbalerima Bajerna, ali škotski sudija je samo odmahnuo rukom. Na drugoj strani je Alkantara probao.

14. minut - Kutinjo je šutirao po zemlji, Borjan na mestu.

13. minut - Nojer se poigravao i izbacio loptu u korner. Posle udarca iz ugla bez pretnji po gol Bajerna.

11. minut - Bajern pritiska Zvezdu, ali bez ozbilljnih šansi.

8. minut - Perišić loše šutira glavom.

2. minut - Prvi udarac za Bajern, Kutinjo je pokušao, a Borjan lagano intervenisao.

1. minut - Bajern je krenuo sa centra.

Krenula je utakmica na Alijanc Areni

20.41 Atmosfera na stadionu u Minhenu neposredno pre meča.

20.31Fudbaleri Crvene zvezde su istrčali na "Alijanc arenu".

Crveno-beli posle dugog posta drugu godinu za redom igraju u najjačem klupskom evropskom takmičenju.

Ove dve ekipe sastaju se četvrti put u skorijoj istoriji, drugi put u 21. veku. Bajern je bio bolji 2007. godine u grupnoj fazi Kupa UEFA rezultatom 3:2 u Beogradu.

Zvezda je prethodno eliminisala Bavarce slavne 1991. godine u polufinalu Lige šampiona, kada je slavila pobedu u Minhenu od 2:1 i onda se remijem u Beogradu plasirala u finale takmičenja, koje je kasnije osvojila.