PL: Siti neumoljiv, novi kiks Čelsija!

31.08.2019

16:26

Mančester Siti je ostvario novu ubedljivu pobedu u Premijer Ligi pošto su savladali Brajton sa 4:0, a do trijumfa u četvrtom kolu stigli su Lester i Vest Hem, dok će Čelsi morati da se zadovolji remijem.

Fudbaleri Mančester sitija

Poveli su već u drugom minutu "građani", strelac je bio Kevin De Brujne.

U 35. minutu su doživeli peh, zbog povrede kolena je na nosilima teren morao da napusti Ejmerik Laport.

Ipak, to ih nije omelo, u 42. minutu Aguero postiže pogodak za 2:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon 10 minuta igre u nastavku Argentinac postigao i svoj drugi pogodak, 3:0 za Siti.

Nisu se tu zaustaviil, igrao se 79. minut kada je na asistenciju sjajnog Aguera, Bernardo Silva postavio konačan rezultat susreta.

Čelsi je dočekao ekipu Šefild junajteda u četvrtom kolu Premijer lige, vodili su sa 2:0, na kraju će morati da se zadovolje bodom, nakon 90 minuta igre na "Bridžu" bilo je 2:2 (2:0).

Poveli su "plavci" preko Abrahama u 19. minutu, da bi isti fudbaler dokazao da je u sjajnoj formi 20ak minuta kasnije, kada je postigao svoj četvrti pogodak na poslednja dva susreta.

Ipak, gosti uspevaju da se vrate u igri na samom startu drugog poluvremena, Robinson je bio strelac, 2:1.

Fudbaleri Čelsija

A onda, 90. minut, nespretna reakcija Zume, u pokušaju da izbije loptu nakon opasnog centaršuta, loše ju je zahvatio i poslao iza leđa svog golmana za 2:2.

Kristal Palas je kod kuće bio bolji od Aston Vile, slavili su sa 1:0 (0:0).

Lester je kod kuće bio bolji od Brajtona sa 3:1 (2:1).

Slavio je i Vest Hem, bili su kod kuće bolji od Noriča sa 2:0 (1:0).