Dok "večitih" nema Vojvodina kolo vodi, pobede Voždovca i Rada!

24.08.2019

21:17

Fudbaleri Vojvodine pobedili su u gostima ekipu Proletera sa 1:0, u utakmici šestog kola Linglong Superlige Srbije.

Fudbaleri Vojvodine

Jedini gol na meču koji je odigran na "Karđorđu" postigao je Ognjen Đuričin u 13. minutu.

Drinčić je poslao pâs iz prve ka đuričinu, koji je ušao u šesnaesterac, prošao pored dvojice igrača Proletera i savladao golmana Petrića.

Ekipa Nenada Lalatovića je i dalje prva na tabeli domaćeg šampionata sa 16 bodova, dok je Proleter ostao na dva osvojena boda i nalazi se na pretposlednjem, 15. mestu.

Fudbaleri Voždovca su na svom terenu slavili protiv Mladosti sa 2:0.

Nakon centaršuta Nemanje Nikolića, Aleksandar Jevtić je glavom pogodio mrežu Mladosti u 43. minutu i doneo prednost svojoj ekipi, dok je konačan rezultat postavio kapiten Stefan Purtić na asistenciju Alena Mašovića.

Voždovac je trenutno sedmi na tabeli sa sedam bodova, dok je Mladost na 12. poziciji sa dva boda manje.

Fudbaleri Rada su istim rezultatom na svom terenu bili bolji od Mačve. Golove su postigli Milan Jagodić u 26. i Marko Nikolić u 91. minutu. Rad je upisao drugu pobedu od početka šampionata i trenutno je na deseti na tabeli sa šest bodova, dok je Mačva "zakucana" za dno tabele sa samo jednim bodom.