Golčina Krosa u pobedi Reala, Jović ušao u završnici utakmice!

17.08.2019

17:21

Real Madrid je pobedom započeo novu sezonu u La Ligi, savladavši u gostima Seltu sa 3:1.

Radost posle Krosove bombe

Zinedin Zidan je počeo meč sa napadačkom trojkom Vinisijus - Bejl - Benzema, a poslednja dvojica učestvovala su u akciji kod prvog gola Madriđana, kad je Velšanin ubacio sa leve strane, a Francuz postigao prvi gol za Real u sezoni.

Gosti su u 55. minutu doživeli šok, kada je Luka Modrić zbog opasne igre dobio direktan crveni karton.

On je nagazio Denisa Suareza kod aut-linije, a sudija je bio nemilosrdan i pokazao Modriću put u svlačionicu.

Bio je to prvi crveni karton za Hrvata nakon pet godina.

Ipak, u 61. minutu usledila je prava majstorija Tonija Krosa, koji je sa gotovo 30 metara poslao neodbranjiv projektil pod prečku Seltinog gola.

Lukas Vaskez je pogotkom u 80. minutu definitivno rešio pitanje pobednika, da bi potom Zidan pružio priliku Luki Joviću da debituje u La Ligi.

On je ušao u igru umesto Benzeme, desetak minuta pre kraja. Poraz Selte je u nadoknadi vremena ublažio Iker Losada, još jednim lepim golom.