Ni Hičkok ne bi ovakav triler režirao: Magične ruke Milana Borjana rešile penal seriju, Zvezda na korak od Lige šampiona!

13.08.2019

17:28 >> 21:11

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona pošto je nakon neverovatne serije penala iznacila Kopenhagen. Borjan je odbranio tri penala i odveo Zvezdu na Jang Bojs, ali i direktno u Ligu Evrope.

Milan Borjan

Crveno-beli su eliminisali danski Kopenhagen 7:6 na penale u III kolu kvalifikacija, a heroj je bio Milan Borjan!

Posle 120 minuta igre bilo je 1:1, da bi nakon serije promašaja u dramatičnoj penal seriji, Borjan odbranio šut Vinda u 11. seriji za slavlje crveno-belih.

Zvezda će u plej-ofu za plasman u grupnu fazu Lige šampiona igrati sa švajcarskim Jang Bojsom.

Zvezda je oštećena na Parkenu već u prvom minutu, kada je litvanski sudije prevideo faul nad Mirom Ivanićem u kaznenom prostoru, gde ga je Zeka nagazio na stopalo.

Međutim, crveno-beli stižu do vođstva u 17. minutu. Marko Marin je poslao fantastičan centaršut, a Ričmond Boaći na petercu pobegao čuvaru i lako matirao golmana.

Usledio je pritisak Kopenhagena, Zvezda se dobro branila, sve do 45. minuta kada Dame Ndoje koristi centaršut sa desne strane i skokom između Rodića i Degeneka trese Borjanovu mrežu iz prvog šuta u okvir gola.

U devetom minutu nastavka Nemanja Milunović dobija drugi žuti karton i počinje grčevita borba Zvezde. Dominirao je Kopenhagen, ali su teško Danci stizali do gol šansi.

Usledili su produžeci gde Pep Bijel ulazi u najbolju priliku, ali Borjan sjajno interveniše. Golman Zvezde se istakao i u drugom produžetku kada brani dobar šut Vinda sa ivice kaznenog prostora.

Odolela je Zvezda, pa su pobednika odlučili penali. Crveno-beli loše otvaraju penal seriju, jer Marin pogađa prečku, a lopta se odbija od nogu golmana Kopenhagena i beži od gola.

Ndojeov gol je na kraju bio nedovoljan

Vind donosi domaćinu prednost, nakon čega Ivanić poravnava na 1:1. Usledio je promašaj Fišera, ali mu se odmah "revanširao" Jevtović takođe udarcem preko gola.

Kipranin Sotiriu pogađa za 2:1, nakon čega Žander rutinski poravnava. Borjan sprečava Bengtsona da donose novu prednost Kopenhagenu, pa Pankov preokreće rezultat na 3:2.

Zeka poravnava, a onda sledi serija promašaja s obe strane – prvo Jovančić preko gola, pa opet brani Borjan, potom je neprecizan bio i Simić, pa Bertolec dobija šansu da donese pobedu Dancima.

Međutim, promašuje i Hrvat, a Degenek vraća prednost Zvezde. Slede golovi Nelsona, Gobeljića, Papajanopulosa, a onda i obojice golmana Borjana i Gritebusta za 6:6.

Pankov otvara drugu seriju i pogađa za 7:6, a onda na scenu opet stupa Borjan i brani šut talentovanog Vinda, na savršen način mu se revanšira za "panenku" na "Mitiću" i odvodi Zvezdu dalje.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem sajtu.

KOPENHAGEN - CRVENA ZVEZDA 1:2 * (1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 6:7)

PENALI

6:7 - Vind je šutirao, a Borjan po treći put odbranio penal, Zvezda je u plej-ofu Lige šampiona.

6:7 - Pankov siguran još jednom, Zvezda na korak od pobede.

6:6 - Uzvraća mu i kolega Gritebust.

5:6 - Borjan bolje od mnogih izvodi penal i dovodi Zvezdu ponovo na korak od pobede.

5:5 - Papajanopulos po sredini gola pogađa.

4:5 - Gobeljić odmereno, precizno, Zvezda opet na korak od pobede.

4:4 - Nelson je možda najmlađi, ali je hladnokrvno pogodio šutem po zemlji.

3:4 - Degenek precizan, Zvezda opet na korak prolaza dalje.

3:3 - Šta se ovo dešava, Bartolec je imao šansu da odvede svoj tim u naredno kolo, ali je i on tukao preko gola.

3:3 - Neverovatno, i Simić tuče preko gola.

3:3 - BORJAN ponovo brani, očajan penal Ndojea.

3:3 - Jovančić daleko preko gola šalje loptu, Kopenhagen ima šut za pobedu.

3:3 - Mirni Zeka bez problema šalje loptu u jednu, a Borjana u drugu stranu. Idemo dalje.

2:3 - Pankov više nego siguran, Zvezda na korak od pobede.

2:2 - Bengston je šutirao, Borjan sjajno intervenisao, idemo ispočetka.

2:2 - Žander hirurški precizan, ponovo je nerešeno.

2:1 - Neodbranjiv udarac Sotiriua u stilu Harija Kejna.

1:1 - Jevtović katastrofalno šutira dalekoooo preko gola.

1:1 - Fišer baš kao i tokom igre, daleko preko gola!

1:1 - Ivanić hladnokrvan.

1:0 - Vind siguran, vodi danski šampion.

0:0 - Loš početak Zvezde, tukao je Marin snažno, ali je pogodio prečku.

II PRODUŽETAK

120 + 1. minut - Poslednji korner na meču za Dance, Zvezda izbacuje loptu ispred Sotiriua, igraće se penali na stadionu "Parken".

120. minut - Odmah po ulasku u igru Sotiriu šutira, ali Borjan hvata loptu.

119. minut - Sjajna akcija Kopenhagena, ali je Gobeljić regovao u poslednjem trenutku... Falk koji je ušao tokom drugog poluvremena izlazi sa terena, menja ga Sotiriu.

118. minut - Tuče Zeka pored gola Zvezde.

112. minut - Žander je ponovo pobegao Bielu, koji ga je faulirao i dobrio drugi žuti karton. Oba tima sada sa desetoricom.

110. minut - Strašan udarac Vinda, još bolja intervencija Bojrana. Novi korner za Kopenhagen. Žuti i za Marina zbog ometanja igre. U nastavku akcije Vind glavom šutira, pored gola.

107. minut - Fišer po ko zna koji put šutira, ovog puta je izblokiran, pa domaćin ima korner. Novi žuti karton za Zvezdu, opomenut je zbog protesta Mirko Ivanić.

106. minut - Krenuo je i drugi produžetak.

I PRODUŽETAK

105. minut - Kraj prvog produžetka. Kopenhagen je bio daleko bolji rival, a Zvezda je pretila iz retkoh kontra napada, ali su uglavnom usamljeni ostajali navalni igrači našeg tima.

102. minut - Danci sve opasniji, Vind je šutirao, a Borjan uhvatio loptu.

101. minut - Stopostotna šansa za Kopenhagena, ali je sjajno odbranio Borjan.

97. minut - Lepa kombinacija Vinda i Biela, a onda u poslednjem trenutku sjajan start Veljka Simića kojim je spasao verovatno siguran gol.

94. minut - Kopenhagen bolji na startu produžetka, ovog puta šutirao je Zeka. Daleko preko gola.

92. minut - Fišer je okušao sreću sa ivice šesnaesterca, ali je ponovo bio neprecizan i to poprilično.

91. minut - Milojević koristi šansu da napravi dodatnu četvrtu izmenu, Jevtović menja umornog Vukanovića.

II POLUVREME

90 + 4. minut - Kraj regularnog dela na "Parkenu", igraju se produžeci.

90 + 3. minut - Falk se sjajno kretao i iz drugog plana tukao glavom, srećom preko gola.

90 + 2. minut - Probao je Jovančić, ali je iz obećavajuće situacije promašio ceo gol.

90. minut - Igraće se četiri minuta nadoknade.

88. minut - Požuteo je i Pepe Biel, nakon što je sa leđa faulirao Žandera u začetku akcije crveno-belih.

86. minut - Loš udarac Biela, lopta završila daleko od gola Milana Borjana.

84. minut - Još jedan pokušaj Fišera, Pankov izbacuje loptu u korner.  Posle udarca iz ugla u ofsajd poziciji našli su se fudbaleri domaćeg tima.

80. minut - Treća izmena u Zvezdi, Boaći napušta igru, a menja ga Veljko Simić. Na drugoj strani Bartolec menja Varelu.

74. minut - Najveća šansa za Kopenhagen. Fišer je šutirao neometan sa nekoliko metara, srećom tik pored gola Zvezde. Odmah posle toga druga promena u domaćem timu, u igru je ušao Pepe Biel, koji je iznudio kontroverzni penal u prvom meču, a izašao je Poulse.

69. minut - Posle duela sa Nelsonom Boaći je ostao na travi i žali se na povredu noge. Zvezdin doktorski tim mu pruža pomoć. Srećom povreda nije bila teže prirode, pa se Zvezdin napadač brzo pridigao sa zemlje i nastavio meč

66. minut - Opasan napad Kopenhagena, srećom Degenek je blokirao Vinda u pravom trenutku, a posle je i Žander dobro reagovao. Usledio je kontra napad Zvezde preko Marina, koji je dugo vukao loptu, ali ju je na kraju izgubio, pa je akcija našeg tima propala.

63. minut - Lepi potezi Vinda u začetku akcije, koju je Poulse završio šutem preko gola iskosa sa desne strane.

Snažni Ndoje

60. minut - Prva izmena u Kopenhagenu. Stejea menja legendarni kapiten Danaca Fark.

58. minut - Pankov menja Kanjasa, taktička izmena Milojevića.

54. minut - Milunović dobija crveni karton. Ponovo je udario laktom u glavu Ndojea, i dobio drugi žuti karton, pa Zvezda do kraja meča igra sa desetoricom.

53. minut - Magija Marina iz slobodnog udarca, sjajno je uposlio Vukanovića, koji postiže gol. Nažalosr on je poništen zbog ofsajda.

52. minut - Opasan napad domaćina, koji se završio faulom u napad Ndojea.

49. minut - I Boaći dobija žuti karton zbog prigovora.

46. minut - Krenulo je drugo poluvreme na stadionu "Parken". Žander zamenio Rodića.

I POLUVREME

45 +1. minut - Poluvreme u Danskoj.

44. minut - GOOOOL - 1:1 U KOPENHAGENU. Dobar napad domaćina i loša reakcija odbrane Crvene zvezde. Bengston je ostao usamljen po levoj strani i uputio sjajan centaršut, koji je Ndoje sproveo u mrežu.

43. minut - Opasan napad Danaca, Gobeljić nespretno izbacuje loptu u korner.

40. minut - Oprobao je udarac i Ivanić iz velike daljine. Lopta je završila na tribinam stadiona "Parken".

36. minut - Olako je izgubio loptu Rodić, Jovančić faulom za žuti karton prekida potencijalan kontra napad Kopenhagena.

30. minut - U međuvremenu i žuti karton za Borjana, zbog prigovora.

27. minut - Nekontrolisan udarac Fišera iskosa sa leve strane. Nešto kasnije Ndoje dobija žuti karton nakon što je u skoku laktom po sred lica udario Degeneka.

23. minut - Posle postignutog gola, nema nekih zanimljivih dešavanja. Kopenhagen bezuspešno pokušava da uzvrati.

17. minut - GOOOOL - ZVEZDA VODI SA 1:0. Predivan centaršut Marina, i još bolja reakcija Boaćija za vođstvo srpskog šampiona u Kopenhagenu!

16. minut - Udarac je oprobao i Zeka, bez većih opasnosti po gol srpskog šampiona. Na drugoj strani dobar napad Zvezde, koji se završio lošim pokušajem Vukanovića.

15. minut - Prvi opasni udarac Kopenhagena. Pokušao je Ndoje, ali je srećom bio neprecizan.

14. minut - Bez puno zanimljivih dešavanja na terenu. Kopenhagen drži loptu, a Zvezda preti iz kontra napada.

10. minut - Gobeljić je oprobao udarac, ali je bio izblokiran. U nastavku akcije Jovančić je tukao preko gola. Zvezda bolja!

6. minut - Žuti karton za Milunovića, nakon što je laktom u glavu udario Ndojea.

1. minut - Zvezda je možda i oštećena za penal, Zeka je zgazio Mirka Ivanića u šesnaestercu Kopenhagena, ali je Litvanac Mažejka ostao nem.

UTAKMICA JE POČELA, SREĆNO SRPSKOM ŠAMPIONU

19:55 - Vreo doček za fudbalere Zvezde od strane domaćih navijača koji su istakli dve parole.

RepublikaFoto: Republika
"Park je mesto gde beli pobeđuju,a ostali gube"